TURŞU FABRİKASI GÖRÜNTÜLERİ MANİSA'DA GÖRÜNTÜLERİ ÇEKEN KİŞİ İSE VİRANŞEHİR'DE ORTAYA ÇIKTI
Advert

TURŞU FABRİKASI GÖRÜNTÜLERİ MANİSA'DA GÖRÜNTÜLERİ ÇEKEN KİŞİ İSE VİRANŞEHİR'DE ORTAYA ÇIKTI

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Basın ve yayın organları ile sosyal medyada infial yaratan, turşu işletmesindeki uygunsuz görüntülere sebep olan A.G. isimli şahıs, ikametgahı olan Urfa Viranşehir’de gözaltına alınmıştır." dedi.

TURŞU FABRİKASI GÖRÜNTÜLERİ MANİSA'DA GÖRÜNTÜLERİ ÇEKEN  KİŞİ İSE VİRANŞEHİR'DE ORTAYA ÇIKTI
Advert

Geçtiğimiz gün sosyal medyada paylaşılarak Viranşehir'de çekildiği iddia edilen görüntülerin ardından Viranşehir kaymakamı Ömer Dereci basın açıklamasında bulunmuş ve Viranşehirde yetiştirilen lahana ile bunu yapacak fabrika bulunmadığını duyurmuştu.

Kaymakamlık internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, bazı basın yayın organlarınca servis edilen, bir çalışanın turşu tankına çıplak ayakları ve kıyafetleriyle girdiği görüntülerdeki tesisin Viranşehir'de olmadığı belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Ulusal bir haber sitesinde 'Viranşehir ilçesinde gıda skandalı' şeklinde servis edilen haber gerçekleri yansıtmamaktadır. Viranşehir Organize Sanayi Bölgesi'nde turşu fabrikası bulunmamaktadır. Viranşehir Organize Sanayi Bölgemiz dışında da turşu imalatı yapan faal bir kuruluş yoktur. Bahse konu haberin görsellerinde lahana turşusu kurulduğu görülmektedir. İlçemizde lahana bitkisinin yetiştiriciliği yapılmamaktadır."

Sonrasında Şanlıurfa valisi Abdullah Erin ve Viranşehir kaymakamı Ömer Dereci olayın takipçisi olmuştu.

Ve o görüntülerin Manisada çekildiği kazan'ın içine giren kişinin ise Viranşehirli olduğu ortaya çıktı.

Bakan Pakdemirli sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla "Basın ve yayın organları ile sosyal medyada infial yaratan, turşu işletmesindeki uygunsuz görüntülere sebep olan A.G. isimli şahıs, ikametgahı olan Urfa Viranşehir’de gözaltına alınmıştır. Konuyu açıklığa kavuşturan Ankara, Şanlıurfa ve Manisa emniyetimize teşekkür ediyorum.

Manisa İl Müdürlüğü Gıda Kontrol görevlilerimizin de yoğun çalışması sonucu Manisa Turgutlu’da faaliyet gösteren İşletme mühürlenmiş, idari para cezası uygulanmıştır.

Şahıs hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur. Halkımız, halk sağlığı ve gıda güvenliğini ilgilendiren her türlü ihbar ve şikayetlerini Türkiye'nin her yerinden ALO 174 Gıda Hattı’mıza bildirebilir ve 0501 174 0 174 Numaralı Whatsapp Gıda İhbar Hattımız ile de ekiplerimize ulaşabilirler" açıklamasını yaptı.

Turşu fabrikası Lahana turşu fabrikası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SÜRÜCÜSÜNÜN DİREKSİYON HAKİMİYETİNİ KAYBETTİĞİ ARAÇ DEREYE UÇTU
SÜRÜCÜSÜNÜN DİREKSİYON HAKİMİYETİNİ KAYBETTİĞİ ARAÇ DEREYE UÇTU
VALİ ERİN UYARDI!
VALİ ERİN UYARDI!