TELEFON DOLANDIRICILARI VİRANŞEHİR'Lİ GENCİN TÜM BİRİKİMİNİ DOLANDIRDILAR
Advert

TELEFON DOLANDIRICILARI VİRANŞEHİR'Lİ GENCİN TÜM BİRİKİMİNİ DOLANDIRDILAR

Viranşehir'li H.A isimli vatandaşı arayan telefon dolandırıcıları genç adamın çocuklarının geleceği için biriktirdiği bütün birikimi dolandırdılar.

TELEFON DOLANDIRICILARI VİRANŞEHİR'Lİ GENCİN TÜM BİRİKİMİNİ DOLANDIRDILAR
Advert

Viranşehir'li H.A isimli genç adama ulaşan ve kendini Emniyet personeli olarak tanıtan telefon dolandırıcıları Kızıltepede yapılan bir hırsızlık olayında adının karıştığı ve olayın selameti için savcılık tarafından hesabına ve ziynet eşyalarına geçici olarak el konulacağını belirterek ziynet eşyalarını sattırıp 62 bin tl dolandırdılar.

Telefonu kapattıktan sonra bir daha kendilerine ulaşamayan H.isimli genç dolandırıldığını anlayarak savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Olay bu sabah saatlerinde gerçekleşti.

Kendisiyle görüştüğümüz mağdur vatandaş bundan birkaç gün önce telefonunun bozulduğunu ve tamirciye götürdüğününde altını çizerek bu sabah saatlerinde bilmediğim bir numara tarafından arandım.Telefonun diğer ucunda telsiz sesleri filan geliyordu.Beni arayan kişi Kızıltepede A.V isimli bir şahsın hırsızlık yaptığını ve araştırmalar sonrası kendisinin kimlik ve telefon bilgilerine ulaşıldığını belirterek hesaplarına ve varsa evde ziynet eşyalarına olayın selameti açısından savcılık tarafından geçici bir süre el konulacağını belirterek kesinlikle telefonu kapatmamamı istedi.Daha sonra beni eve yönlendirip altınları evden almamı ve bir yerden bozdurarak nakit olarak özel bir bankada bulunan hesaba yatırmamı isteyerek evede polislerin muhtar eşliğinde gittiklerini belirtiiler.

Eşimide daha öncesinden arayan bu şahıslar eşimin sesini kaydederek teknolojinin imkanlarını kullanarak karşımda eşim varmış gibi evet hayır gibi cevaplarla beni görüştürdüler.Ve sanki beni takip ediyorlarmış gibi bulunduğum konumu bana bildiriyorlardı.Tam emin olduktan sonra 62 bin tl ye bozdurduğum altınların nakit parasını söylenilen bankada ki hesaba yatırdım.Telefonu kapattıktan sonra kendime geldim ve ne olduğunu anlamaya çalıştım.

Kendilerine telefonla ulaşmaya çalıştım ama daha sonrasında dolandırıldığımı anlayarak savcılığa suç duyurusunda bulundum. Bir ömür boyu çocuklarımın geleceği için biriktirdiğim paraları birkaç dakika içinde kendi elimle dolandırıcılara kaptırdım.

Buradan tüm vatandaşlara seslenerek sizi böyle arayan şahıslara inanmayın.Sizlere relefonu kapatmayın dediği an zaten onların dolandırıcı olduğu belli oluyor.Telefonda insanı adeta hipnoz ediyorlar.Dikkatli olmalarını istiyorum.dedi

Dolandırıcı Viranşehir dolandırıcı Telefon dolandırıcıları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SÜRÜCÜSÜNÜN DİREKSİYON HAKİMİYETİNİ KAYBETTİĞİ ARAÇ DEREYE UÇTU
SÜRÜCÜSÜNÜN DİREKSİYON HAKİMİYETİNİ KAYBETTİĞİ ARAÇ DEREYE UÇTU
VALİ ERİN UYARDI!
VALİ ERİN UYARDI!