Hayaller ve Hayatlar
Advert
Hayaller ve Hayatlar
Muhammet Karasu Gazeteci & Araştırmacı Yazar

Hayaller ve Hayatlar

Yalanlara ihtiyacımız olduğu için yaratmış olabilir mi Tanrı? Bugünlerde bunu sorgulamaya başladım.

Uzun süredir kimseye güvenmediğim için kandırılma payım çok düşüktü. İçine düştüğüm boşluktan mı ne birden kendimi bir hayalin içinde buldum. Çok güzeldi. Sahip olamadığım, imkansız değil fakat kolay kolay sahip olamayacağım bir dünyaya davet edildim. Hemen de o dünya benimmiş ve ben zaten bunu hak ediyormuşum gibi bodoslama atladım içine. Sunulan her şeyi kabul ettim. Vaat edilenleri öyle benimsedim ki sanki artık onlarsız yaşayamazmışım gibi geldi. 

Fakat Rüyam kısa sürdü. Bir masalın içinde çekildiğimi anladım. Anladım ama bu kısa zaman zarfında o kadar çok alışmıştım ki hayallerimin dünyasında yaşamaya, kandırılmaya devam etmek istedim. Evet bilerek isteyerek kendi rızamla daha fazla kandırılmak istedim. Akıllı ve fazla uyanık olmanın sıkıcılığı ne, fark ettim. Bana yalan söylemeye devam eder misin, yalanların beni çok mutlu ediyor demek istedim. 

Sadece doğrularla yaşıyor olsaydık bunu kaldırabilir miydik? Bazı acı gerçekler canımızı çok yakmaz mıydı? Bizi mutlu etmenin yollarından biri de sahip olduklarımız değil de sahip olduğumuzu sandıklarımızsa...

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SÜRÜCÜSÜNÜN DİREKSİYON HAKİMİYETİNİ KAYBETTİĞİ ARAÇ DEREYE UÇTU
SÜRÜCÜSÜNÜN DİREKSİYON HAKİMİYETİNİ KAYBETTİĞİ ARAÇ DEREYE UÇTU
VALİ ERİN UYARDI!
VALİ ERİN UYARDI!