Advert
Bu Makale 24 Haziran 2019 23:39:28 Tarihinde eklenmiştir. 121 Defa Okundu.
Eyüp AKBAŞ

Eyüp AKBAŞİSTANBUL SENDROMU...!

Tarih,23 Haziran 2019 tarihli bu günü "İSTANBUL SENDROMU"diye yazarsa şaşırmayın..!!!

 

İstanbul seçimleri Ak Parti için,TANI-TEŞHİS'in yapıldığı ve yapılması gerektiği tarihi bir dönemeçtir.Bu dönemeçte Ak Parti ciddi bir planlama hatasına düşerek,yada düşürülerek telafisi zor olan bir kaza geçirmiştir...!

 

Süreci iyi okuyamayan,toplumun hassasiyetlerini ölçerken bile tarafsız değil, tamamen taraf olan kaynaklardan yola çıkan,yalaka ve şaklabanların söylemleriyle ayakları yerden kesilen,tabanla ilişkiyi kesip en tavandaki multi trilyonerlerle ve kendi milletvekilliğini ve bakanlığını Türkiye Cumhuriyeti devletinin üstünde görenlerle hareket edersen sonuç hüsran olur...!

 

Ak Parti fakir fukara,garip gureba ve Türkiye halklarının partisi olarak sahaya indiğinde,Türklerin nezdinde ikinci Atatürk,Kürtlerin nezdinde Serok Vezir Erdoğan, Arapların nezdinde bir Yaser Arafat,Şeyh Ahmed Yasin oldu..Ama Ak partide ne zaman ki hisler ve hevesler ağır bastı,işte o zaman bitiş çizgisi göründü...

 

Üstad Bediüzzaman Said Nursi'nin şu muhteşem sözü her şeyi anlatıyor:
HİS VE HEVES KÖRDÜR.AKİBETİ GÖRMEZ...!

 

Fakat kabul etmek gerekir ki Ak Parti veTayyip Erdoğan,Türkiye siyasi tarihinin en önemli köşe taşlarındandır.Yüksek siyasi manevra kabiliyeti ile Türkiye Cumhuriyeti'nin en güçlü liderleri arasına girmiştir.Türkiye'yi siyasi arenada güçlü bir şekilde temsil ettiğini kimse inkar edemez.

 

Bu nedenle umulur ki hem Ak Parti teşkilatı, hemde Erdoğan bu süreci masaya yatırarak acil bir revizyon kararı alır.Ak Parti'nin meydanlarda olması ülkemizin menfaatinedir.Demokratik Türkiye çatısı Ak Parti olmadan bir ayağı eksik kalacaktır...
Bakalım Mevlam neyler, neylerse güzel eyler..!

 

Güzel günler görmek umuduyla...

Eyüp Akbaş