Advert
Bu Makale 23 Nisan 2019 21:51:31 Tarihinde eklenmiştir. 202 Defa Okundu.
Fuat GEMALMAZ (Araştırmacı Yazar)

Fuat GEMALMAZ (Araştırmacı Yazar)SİYASİ PARTİLERİN İÇLERİNDE DEĞİŞİM ŞART

Beyaz parti ülke genelinde resmen kaybetmiştir.

Ülkemde ilk kurulduğunda isminin Adalet ve Kalkınma partisi olan partinin yola çıktığı insanları ayırt edemediği gibi içeriden yıkılmaya başlanmıştır.

Ülkemizin genelinde özelikle milletvekili seçimlerinde defalarca dememize rağmen siyasetin içinde ihanetçiler siyasi kanatta yapıların neferleri var dememize rağmen bunu kulak arkası edip bildiklerini işleyen siyasi partinin akıbeti böyle bir sonuçla sonlanacağı kesinlik kazanmıştır.

Geçmiş yıllarda ülkemde darbe yapan yapının neferleri olan kişilerin her kurumda olduğu gibi siyasetin içinde olduğu hatta partinin içinde ve üst düzeylerde kendilerini kamufle ettikleri bu partinin içten yıkmakla görevlen diklerini defalarca dile getirdim.

Şimdi seçim oldu. Yine aday belirleme sistemi oldu. Bakın seçimin o illegal kişilerin gözlerinden kaçan ve listenin o bölgedeki durumları iyi keşif edemeyen kişiler gözlerinden kaçmış olmalı ki adayların doğrulukları söz konusu olan yerlerde değişimin halkın gerçek yüzü ortaya çıkmıştır.

Bu na kısaca bir örnek ile geçmişte Şanlıurfa iline vali olan bir şahsiyetin geçmişini çok iyi illindiği halde ve bu şahsiyetin dayısı sana yakın olması ile Şanlıurfa iline belediye başkan adayı yapmakla halk tepkili ili bu şahsiyetin meclise geçmesi ile bu yapılan yanlışların bedelini vereceğiniz günler yakın olacağını göz önüne aldınız demektir.

İşte size Ağrı ilinin adayının doğru kişi ve doğru yerde aday edilmesi ile halkın her ne olursa olsun biz kendi ideolojimizin peşindeyiz diyen halk doğru adaydan dolayı değişim göstermiştir.

Şırnak işte aynı durum Şırnak gibi bir ilden değişim gösterip doğru kişi aday göstermekle büyük bir değişim göstermiş olarak büyük başarı sağlamıştır.

İşte Şanlıurfa ilinin Suruç ilçesi adayından doğan bir olay değil. Daha önce Suruç ilçesinde işlenmiş bir olayın kin ve nefretinden dolayı partiye sitem edilerek kazanan partine halk oyunu vermiştir.

Ankara neden kaybetti. Ankara gibi aydın bir o kadar bilgin bir şehre sen gidip Ankara ilinden bir Ankaralı bir vatandaşı aday etmeyip atamalı bir aday gösterirsen halk sana karşı tepki ve sitem ile böyle enkazı bir cevap verir tabi ki.

İşin özünde parti liderli olman demek ile 1389 adayın belirlemesine parti liderin bu kişilerin hepsini tek başına bilmesi görmesi soruşturması imkansız olduğu kadar bu kişilerin hakkında ki durum detayları bilmemesi normal hallerdir.

Parti içindeki yöneticilerin hatta bu aday belirlemelerin başındaki kişilerin partiyi bitirme ile mükellef kişiler oldukları apaçık ortadadır.

17 yıldır ülkemde büyük devrimler yapan gelişmede büyük yol sarf eden bir partinin böylesi biz hezimete uğraması halkımızın partilerine olan hizmet değil tam tersine doğru yerde doğru adayların yapılmaması ve adeta merkezden yönetim ile ben size bu kişiyi bu şahsiyeti gönderdim bu sizi yönetecek demekle emri vaki yaptırımına girmektir.

Parti merkezinde birde sizin haberinizin olmadığı durumların dönmesi ile adayları belirleme sistemin başındaki kişilerin sizleri büyük yanılgılara uğratmak için kendilerini kamufle etmiş şahsiyetlerin varlığı yönetilmektedir.

Meclisteki kendilerini kamufle etmiş ve halen partinizin içinde sizin sayenizde mecliste olan ajanlar ve yapıların neferleri varlığı ile artık beyaz partinin yıkılmasına yüz tutulmuştur.

İşte kendi partisine asla böyle yapının neferlerini kabul etmeyen parti işte bakın dimdik ayakta ve gün geçtikçe güçlenen partinin milliyetçilik olduğu açık olarak görülmektedir.

Her ne ise hatalarınızla adaylarınıza halkımızın iradesine ve halkımızın göstermiş olduğu karara artık saygı duymamızın gerektiğini bu durumdan dersler alınıp atamalı değil illerin, ilçelerin, beldelerin idaresinden halka yapılan hizmetlerin ve halka olan ilişkilerin durumlarını sürekli kontrol etmekle ve doğru yatırımların yapılmasına yanlış hatalı proje ve yatırımlara devlet olarak sürekli kontrollerin yapılması gerektiğini bilerek görevlerin yapılmasını sağlamak düşer.