Advert
Bu Makale 26 Mart 2019 23:24:24 Tarihinde eklenmiştir. 195 Defa Okundu.
Fuat GEMALMAZ (Araştırmacı Yazar)

Fuat GEMALMAZ (Araştırmacı Yazar)SİYASETÇİLERİN SİYASETİ BU NE DİYELİM

 

 

Ülkemin siyaset çarpıklığına devam mı?

 

Ülkemin partisi olarak yücelerek ülkemin refah seviyesini yücelterek sürekli güven tazeleyen partinin düştüğü durumlar içler acısı içinde çırpınmaktadır.

 

Geçmişte ülkemin her aşamasında ve her kademesinde olduğu gibi siyasetin de içinde bulunan yapı mensupları ve yapının bireyleri arındırılamadan halen devam edip görevlerde bulunması ne içler acısı durumlar sergilemektedir.

 

Şahıs ve isimlerle işim yok ama şunu iyi biliniz ki aldatıcı ve kamufle edilen şahsiyetlerin halen görevlerde ve işlerin başında olmaları ile parti gün geçtikçe halk arasında kan kaybetmeye devam etmektedir.

 

Bu kişileri böylesi makamlara ve yetkilere getirmelerini sağlayan kişilerde partiyi içten yıkma ve yok etme çabaları içersinde oldukları açıkgözle görülmektedir.

 

Bu şahsiyetler partinin yönetiminden iç idari işlerden başlayıp aşağıdaki kademelere kadar gelinmektedir.

 

Ülkemde yapının faaliyetleri bitmemiş halen devam eden kolları ve dalları devam etmekte olduğu görülmektedir.

 

İç işler bakanı açıklama yaparak ülkemde yapının binlerce bağlantılı kamu personelleri ve kamuda çalışan kişiler arındırılmış diye beyan ederken hiçbir gün gördünüz mü arkadaşlar içimizde bizleri aldatan ve bizleri de kandırmış olan siyasetçileri içimizde olanları ayırt edip onların hakkında da gerekli işlemleri yaptık diye bir beyan gördünüz mü?

 

Hiç kimse kusura bakmasın ama siyasetin içindeki yapının bağlantılı şahsiyetlerin halen var olduğu ve aktif olduklarını defalarca dile getirdiğim halde halen bunların varlıklarını görmemezlikten gelen siyasi partinin liderlerinden hükümetin yetkililerinden ses seda çıkmıyor ise o zaman bu konuda durup biraz derinden düşünmemiz gerekmektedir.

 

Ülkemin 81 ilinin 76 emniyet müdürü ile 56 ilin valisinin yapıyla bağlantılı olduğunu geçmişte beyan eden siyasetçiler ne ilginç ki hiçbir siyasetçi bu yapıyla bağlantısı var denilmemiş ve bu yapıyla ilişkisi olan açıklanmamıştır.

 

Kusura bakmayın halk bu kadar aptal değildir. Ülkemin halkının gerçekten aklı başında ve artık her şeyi apaçık görmektedir. Siyasetçilerden çok siyaseti bilmiş halkım artık gerçekleri ve ülkemin bekasını görmektedirler.

 

Şimdi önümüzde mahalli seçim arifesinde böyle bir yazının kaleme alınmasını yerinde mi? Evet ilim için ülkem için yerinde halkıma ne kadar gerçeklerden uzak tutarsam ne kadar gerçekleri yansıtırsam halkımın gönlünde o kadar daha çok güven alırım. Siyasetçilerin ülkemin halkını vatandaşını aptal sanıp sahalarda vurup tutmakla siyaset yapmasınlar.

 

Sırf koltuk makam için partiden partiye geçip halk içinde anlatımlarla bazı deyimlerin mimarı olmakla çıkıp halktan biri gibi görünmekle öyle halkımızı vatandaşımızı devletine karşı gelimlerle siyaset yapıp oy istemek olmaz.

 

Ülkemin partisi isense çıkar bu ülkede geçmişten günümüze gelişmelerle beraber içimizde ki değil içinizdeki yapı yandaşlarını da açıklayın o zaman sizlerin de dürüstlüğünü göreyim.

 

 

Düşman ilan ettiğimiz dünya üzerinde kaos olan ülkenin ülkemizi parçalaması için elinden geleni yapan ülkede evlatlarımın ne işleri var? Madem ki ben bu ülkenin bekasını düşünüyor isem o zaman bu ülkenin şartları içersinde idamemi ve gelişmemi göstermek zorundayım. M. K. ATATÜRK dediği gibi beni Türk doktor ve hekimlerine emanet ediniz.

 

Bende bu ülkenin şartlarını kabullenmeyip eğitimlerinden yaşamına kadar benimseyip kabullenemiyor isem düşman gibi gösterilen ülkenin vatandaşı olup orada ikamet etmeye eğitim görmeye gidiyorsam o zaman burada büyük bir çarpıklık vardır. Bunun başka bir izahattı yoktur.

 

 

Ey Nazım Hikmet ruhun şad olsun. Memleketim şiirinde ne kadar güzel anlatmış seni şimdi seni iyi anlıyorum dinlerken gözlerim doluyor.