Advert
Bu Makale 26 Şubat 2019 10:59:27 Tarihinde eklenmiştir. 518 Defa Okundu.
Eyüp AKBAŞ

Eyüp AKBAŞHESAPLAŞMA


Viranşehir'de Ak Parti ve HDP arasındaki mücadele tüm stratejik hamleler ve taktiksel çıkışlarla devam ediyor.Roza Yazmacı rüzgarı yavaş yavaş bir kasırgaya dönerken,Salih Ekinci'nin ise siyasi hiçbir kirliliğe bulaşmamış  ve temiz kişiliği ön plana çıkıyor...!

 

 

Fakat asıl mücadele Ak parti'nin kendi içindeki mücadelesi..Yani Halil Özşavlı ile Mehmet Ali Cevheri arasındaki çekişme..

 


Kişisel hesaplaşmaları aleni şekilde sahaya yansıtan bu ikilinin en çok zarar vereceği şey Ak Parti olacaktır.Cevheri'nin hitap ettiği kesim,büyük bir sessizlik içinde ciddi hesaplar yapmakta ve faturayı 31 mart günü masaya indirecekleri kanaatindeyim.. 

 

 

Milli eğitim müdürü sayın Sinan Ateş'in Urfa' ya gönderilmesi,Halil Özşavlı taraftarları ve Cevheri karşıtları için her ne kadar bir zafer gibi gözüksede,Cevheri'nin bu hamleye karşılık verme ihtimali gayet yüksektir.Bu sandıkta mı veya seçim öncesi ve sonrası mı olacak hep beraber göreceğiz..

 

 

Peki sonuç...!!

 


Sonucu bir fıkra ile bağlayalım.
Bir gün ormanda dolaşan tilki ağaca asılı bir but görür.Yaklaşır ve bakar ki bir bomba ile tuzaklanmış.Biraz geriye çekilir ve bekler.Kısa bir zaman sonra bir kurt gelir ve bir o ete,bir de tilki'ye bakar ve sorar:
-Tilki kardeş sen bu butu gördünmü?
-Evet gördüm.
-Niye yemiyorsun?
-Ben oruçluyum.
-O zaman ben yiyebilirmiyim?
-Tabii ki kurt kardeş,yiyebilirsin.
Ve kurt buta dokunduğu anda güüüümmmm..!!
Tilki yavaşça kalkar ve eti yemeye başlar.
Kurt zor bela başını kaldırır ve"Ulan şerefsiz hani sen oruçluydun"der..
Tilki gayet pişkin bir şekilde"Biraz önce iftar topu patladı duymadın mı?

 

1 Nisan'da bomba kimin elinde patlayacak göreceğiz..!