Advert
Advert
Döviz Kurları
  • Bist :
  • Altın :
  • Dolar :
  • Euro :
Şanlıurfa Hava Durumu
Kuvvetli Yağmurlu Sıcaklık : 7°C / 3°C Durum : Kuvvetli Yağmurlu
Bu Makale 01 Kasım 2018 21:52:47 Tarihinde eklenmiştir. 492 Defa Okundu.
Fuat GEMALMAZ (Araştırmacı Yazar)

Fuat GEMALMAZ (Araştırmacı Yazar)YAKLAŞAN YEREL SEÇİMLERE ADAYLAR

Ülkemin en iyi hükümetleri olarak görev yapan en uzun iktidarda kalan partinin son seçimlerde oy kaybetmesi normal haller içersinde normal bir durumdur.

 

Dünya üzerinde evrenin tabiatın bir yapısı olarak görülse de aslında ilahi bir adalettir.

 

Dünya üzerinde birçok yönetimler idareciler ve ticaret kanununda devrimler evrimler oluşmaktadır. Hiçbir firma bir iktidar yarım asır bir hâkimiyet bulamamıştır. Bulamayacaktır da, çünkü bu süreç içersinde ila ki rakipleri ve bu işin duayenleri karşılarına çıkacaktır.

 

Bakın dünya üzerinde birçok firma çok uzun süre bir yükseliş gösterir beli bir aşamadan sonra rakipler doğar ve şirket kendi içinde parçalanma ve deforme olmaya yüz tutar. İşte örnekleri saymakla bitmeyecek firma ve şirketler vardır.

 

Bir parti içinde aynı durumlar geçerlidir.

 

Ülkemizin liderliğini yaptığı partinin ülkemi aldığı aşamadan gelindiği aşama anlatılmaya gerek duymadan gözle görünür bazı olumlu bazı insanlara göre olumsuz durumlar mevcut olup tabi ki herkes aynı pencereden bakmaya kimseyi zorlamaya hakkımız ve niyetimiz yoktur.

 

Bu zaman evresinde ülkemizin kat ettiği yolu görür olarak büyük evrelerden büyük deformelerden geçerek nerde ise tüm makam ve mevkilerde yetkiler ve kanunlarda değişiklikler oldu ise de yinede istenilen sonuçlar ve varılması gereken hedeflere varılmış değildir.

 

Böylesi bir ülkenin geçmişte birçok aşamadan ve birçok yatırımdan geri kalınmış olsa da bu hükümet döneminde bazı başarılı olmasa da geçmişte kulak adı edilen projeler bu hükümet döneminde hayata geçirilme çabası içine girilmiştir.

 

Bunlar yapılırken her kesim kendine düşen görevleri yapmakla kendini sorumlu kılmıştır. Bu aşamada tabi ki dünya üzerindeki evrede olduğu gibi ila ki çıkarcı menfaatçi, kişilerde türemiştir. Böylede olunca ister istemez hükümet olan partili olarak görünüp böylede hükümet partisinin üyeleri olarak görünmektedirler. Böylede olunca partilerin en büyük kötü durumu ekonomik durumlardır. Böylesi kişilerin partilere olan hibeleri olmaktadır. Çünkü böylesi kişilerin para kazanmaları haydan olduğu için böylesi bağışlarda kendilerine büyük getiriler getireceğini bildiklerinden böylesi durumlarda keselerin ağzını açıyorlar. Bu kişiler partilerinden aday olarak işte meydana çıkıyorlar. Sonrası mı işte tam orası bir ihanete dönüşme noktasına geliyor.

 

 

Ülkemin birçok ilinde birçok ilçesinde beldesinde yolsuzlukların yanlış hatalı projelerden sırf yandaşların kazanç sağlayacağından doğan durumlardan halkımızın milli servetini çalmakla kalmayıp ülkemin milli servetlerini yok yere sırf kendilerine ve yandaşlarına kazanç kapısı olarak gören şahsiyetsiz şahısların ardı arkası kesilmiyor. Birçok dönem aday olan kazanıp sözde plan proje yapan seçilmişlerin hepsi fiyasko ve hükümete ve partilerine zarar vermektedir ki işte son seçimlerde tüm örnekleri ile meydana dökülmüştür.

 

 

Halkın artık böylesi kişilerden medet ummadığı artık halkına gerçek çalışan gerçek proje üreten ve ülkesine katkı sağlayacak kişilerin seçilmesine karar vermektedir. Artık yerel seçimlerde parti gözetmeksizin seçimler yapılacağının altını çizmektedir vatandaşımız.

Başkan kalkıp kayyum atarım demesine karşın halk daha da galeyana gelip sen nasıl olursun benim irademe karşı koyar ve benim halk olarak benim seçtiğim kişileri irademi elimden alıp kendin benimsediğin kişiyi bana başkan edersin.

 

 

O zaman başkan efendi senin seçtiğin senin partine kesesinin ağzını açanı değil benim halkımın benim ilimin, ilçemin, beldemin emekçisi halkı vatanı için can atan kardeşimi aday edeceksin. Çıkıp geçmişte yapmadığı halt kalmamış yandaşlarına vurgunlardan başını kaldırmamış göstermelik bir şeyler yapmış gibi görünmekle ve üst mevkilerden gelen her Emire başüstüne diyeni başıma diker isen kusura bakma işte o zaman sen kanda kaybedersin ilde, ilçede, belde kaybetmeye mahkûm olursun. Bu işle öyle tepede oturup oradan yandaşların yaptığı yandaşlardan aldığı duyumlar ile tamam demekle olmuyor.

 

 

Birçok ile bakın sizlerin yönetimleri emin olun ki kayyum atadığınız yerler kadar çalışma göstermeyip hatta halkınıza kayyum atadığınız yerlerde halka verilen değer kadar değer verilmemektedir. İşte size örnek engeli vatandaşlara Şanlıurfa ilinde verilen değere bakın, bursa ha keza işte bunlar kısadan hisseler saymakla bitiremeyeceğim daha niceleri işte gerçekler bunlar şimdi göreceğim bakalım ne kadar doğru aday çıkarıp yeniden seçim zaferi diyeceksiniz göreceğim.

 

Advert

Köşe Yazarları

Tümü
Advert

Arşiv Arama

HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
7°C / 3°C
Durum
Kuvvetli Yağmurlu
Namaz Vakitleri
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Anket

Tümü
İDAM GELSİN Mİ?
EVET
HAYIR
KARARSIZ