Advert
Bu Makale 28 Ekim 2018 09:00:09 Tarihinde eklenmiştir. 333 Defa Okundu.
Eyüp AKBAŞ

Eyüp AKBAŞADANMIŞ KİŞİLİK HALİL ÖZCAN...!

 

 


Bazen Üstad Bediüzzamanı okuyorum...

 

"Nasıl bir mücadele,nasıl bir ruh hali,nasıl bir adanmışlık" diyorum kendi kendime...!

 


Tüm mal varlığı olan bir hırkası,bir çarık ve su kabı ile,bir davayı nasıl da kıtalar arası boyuta taşıyan bir değerdi Üstad...!

 

 

Onu okurken bir ara milletvekilimiz sayın Halil Özcan geldi aklıma.Çok sonra duydum ki Üstad Bediüzzaman'ın

 

"BENİM HARİCİ VEKİLİM"


ve"GÖNÜLLER ARASINDAKİ KÖPRÜ"dediği rahmetli Salih Özcan ağabeyin yeğeni imiş...

 

Salih Özcan ağabey,Üstadın Risalelerini ilk olarak yurtdışına çıkaran talebesiymiş.

 


Demek ki soya çekim var ki,Halil Özcan'da, kaldığı yerden bu güzel davaya ve islam dinine hizmet etmeye gayret gösteriyor.Ne mutlu böyle insanlara..!!

 

 

Halil Özcan'ı bir kaç kere gördüm ve bir iki sefer ayak üstü hal hatır sordum.Belki beni hatırlamaz ama ben onu şöyle hatırlıyorum:

 


Oturmuş ve adanmış bir kişilik,mütevazi bir yaşam,manevi yaşantısı maddi alemin çok çok önünde,adilane davranişlarla toplum tarafından kabul görmüş bir insan ve Urfa merkez ve tüm ilçelerinde dengeleri değiştirebilecek bir vekil.

 

 


Yani bir bağlamda bizimde harici vekilimiz...!

 

 

 

Evet,önümüzde zorlu bir viraj ve rekabet içinde geçecek bir seçim var.Sayın Halil Özcan'ın kendi seçim bölgesi ile beraber tüm ilçelere ve merkeze ne kadar müdahil olacağını merak ediyorum.

 

Sahaya inmesiyle dengeleri alt üst edebilecek bir öngörü ve siyasi kabiliyete sahip olan Halil Özcan'ın,Şanlıurfa ile beraber Viranşehir içinde neler yapabileceğini de tahmin edebiliyorum.Meclis idare amirliğini yapıyor olması,üç dönemlik milletvekilliği sürecinde hiç bir şaibeye karışmaması,Halil Özcan'a bir nevi Şanlıurfada abilik ünvanı verilmiş gibi.Ve bu pozisyonu hak eden bir vekil olduğu tartışılmaz bir gerçek.

 

 


Bölgenin jeopolitik yapısını iyi analiz edebilen bir siyasetçi olarak,Kürt-Arap dengesini koruyabileceğine ve birbirlerinden bağımsız hareket etmeyi bir maharet sayan aşiretler arasında ise arabuluculuk görevini yapabileceğine inancım tamdır...!

 

 

"Bilge insanlar konuşurlar,çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır"demiş ünlü filozof Platon...!

 


Evet gerçekten söyleyecek bir şeyleri olanların tam da konuşma zamanıdır sayın Özcan...!

 

 

Güzel günler görmek umuduyla...

 


                                                     Eyüp Akbaş