Advert
Bu Makale 18 Ekim 2018 20:23:59 Tarihinde eklenmiştir. 462 Defa Okundu.
Eyüp AKBAŞ

Eyüp AKBAŞAŞİRETLER SENDROMU...!

Bir araya gelmemizin çok kolay olduğu ve manevi değerlerimizin hala üst düzeyde yaşandığı memleketimizde,bizleri bir araya getirtmemek için kendini yırtan bir tayfanın oyununa geliyoruz.Ellerindeki en güçlü argüman ise

 

"Aşiretler birbirlerine oy vermez,Birbielerini desteklemez"argümanıdır...!

 

Bu külliyen yalandır.Birbirlerinin acı ve tatlı günlerinde,zor günlerinde birbirlerini yalnız bırakmayanlar seçimde de birbirlerini yalnız bırakmayacaklardır...!

 

Şimdi biraz empati yapalım..!

 

Devlet bir uyuşturucu çetesine,kadın ticareti yapan gruplara,bir hırsızlık şebekesine,bir organ mafyasına ve bunlar gibi örgütlenmeleri ne kadar kontrol edebiliyor..?Evet kontrol zayıftır ve bazan devlet bile aciz kalabiliyor..!

 

Peki ya aşiretler..!


Elbetteki hayatın her evresinde olduğu gibi aşiretler arasında da kötülükler vardır.
Ama Vallahi ve Billahi ve Tallahi,eğer bu memlekette gerçek anlamda aşiretçilik olmazsa,bu memlekette yukarıda saydığım çeteler cirit atar ve hayatı bizlere zindan eder.!

 

"Nasıl öyle dersin?"diyenler çıkabilir.

 

Bunu her zaman söyleyebilirim çünkü Allah'tan korkmayanlar ve devletten çekinmeyenler,aşiret olgusundan ve sopanın gücünden korkarlar.

 

Yani diyeceğim o dur ki;

 

AŞİRET ÇOCUĞU ÖCÜ DEĞİLDİR,VAMPİR DEĞİLDİR VE KİMSEYİ YEMEZLER.

 

KÜRT VE ARAP BİRBİRİNDEN ÇOK DEĞERLİ AŞİRETLER VE BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPABİLECEK DEĞERLİ İNSANLAR VARDIR.BİR FIRSAT VERİN,BAKALIM EN GÜZEL ŞEKİLDE YAPARLARMI YAPMAZLARMI.!

 

Selam ve dua ile....