Advert
Advert
Döviz Kurları
  • Bist : 90.528,64
  • Altın : 213,76
  • Dolar : 5,3647
  • Euro : 6,0674
Şanlıurfa Hava Durumu
Sağnak Yağışlı Sıcaklık : 12°C / 6°C Durum : Sağnak Yağışlı
Bu Makale 05 Ekim 2018 23:06:33 Tarihinde eklenmiştir. 422 Defa Okundu.
Fuat GEMALMAZ (Araştırmacı Yazar)

Fuat GEMALMAZ (Araştırmacı Yazar)HASTANEMİ TAMAMLA BAK GÖR O ZAMAN

Şanlıurfa ilinin halen mafya tekelini elinde tutanların oyunlarının elinde olması ne can alıcı durumlardır.

 

İlimizde geçmişte yapılırken projelendirilirken orta doğunun en büyük hastanesi olarak projelendi. Geçmiş süre içersinde siyasetin kirli oyunları ile hep gecikmeli engeller ile oynanan oyunlar ile yıllarca geciktirmeler ile yarım yamalak büyük eksikliklerle hizmete açıldı.

 

Açılan bu hastane üniversitesinin hocalarımızın imkânları ve çalışmalarıyla şuandaki yüksek bir kapasiteye eksik olan ünitelerle hizmetleri kusursuz ve sorunsuz bir şekilde halkımıza sunmaya çalışmaktadırlar.

 

Bu hastanenin geçmişte düşünülerek yapılmış olması ile tam teşekküllü bir şekilde çalışması ile sadece Şanlıurfa ilinin kapasitesine değil. Ortadoğu bölgesinin en büyük hastanesine olacak durumdaki hastaneye eksik olan ünitelere ve eksik olan teçhizat ile eksik doktor sayılarımızı gidermek ile bölgenin en büyük hastanesi olacaktır. Aynı zamanda büyük hizmetler suna bilecek kapasitede bir hastanedir.

 

İlime geçmişte şehir hastanesi diye tutturan çıkarcı menfaatçilerin oyunları olan bir takım oyunlar ile ilime şehir hastanesi diye sürekli gündem oluşturanların sadece devletten kendi adlarına geçirmiş oldukları dağları paralandırıp halka satmak yüksek rantlar elde etmek için yaptıkları oyunlardır. Bu oyuna müdahil olan eski bakan beyde bu olaya müdahil olmuştur.

 

Şimdi ülkemin devletimin hükümeti olan bu hükümetin ilime sadece betonarme yığını olacak atık duruma düşecek görkemli hastaneye ilimizin ihtiyacı yoktur. İlimizin mevcut hastanesi olan üniversitenin eksik olan teçhizat ve eksik olan doktor sayımızı tamamlaması ile ilimizin bölgemizin en büyük hastanesi olacak kapasitede hizmet verecek olan mevcut hastanemizi işleyişini sağlamaya çalışalım.

 

Harran Üniversitesinin bünyesinde olan bu hastane eksikliklerinin giderilmesi için gerekli çalışmalarının bir an önce yapılmasını sağlamalıyız.

 

Karayolları düşen bölüm ise hastane girişinin ve önünde bulunan sahanın hastaneye ait park alanı olarak ve üniversitenin öğrenci girişi ile hastane girişinin bir birinden ayrılması ve konumun uluslar arası yol üzerinde olmasından orada yapılacak köprülü kavşağın bir an önce giderilmesi gerekli işlemlerin yapılması gerekmektedir.

 

Hükümetimizin yeniden şehir hastanesi adı altında beton yığını yapacaklarına mevcut eksiklikleri giderilmesini sağlamakta yapılacak iyimserliklerle hem ilimizin üniversitesi bakımından büyük bir atağa geçmiş olacaktır. Hepsinden önemlisi ile üniversitenin öğrenim gören öğrenci kapasitesinin artırması ile ülkemin doktor ihtiyacı olan eksikliğinin giderileceğinin anlamına gelecektir.

 

Böylesi durumlar dururken geçmişte illegal güçler ile işbirlikçi olan siyasetçilerinde içersinde bulundukları bir takım oyunlara gelip devletimizin imkân ve olanaklarını sadece betonarme yığınlıklarına yatırmaktan ise işlevlik yapacak gerçek manada gerekli yerlere yatırım ve olanaklar sağlamalıyız.

 

Hükümetimizin bu konuda en büyük hassasiyete duyarlı olacaklarını ve tüm eksiklikleri en kısa zamanda gidereceğini bildiğimden şimdiden tüm ilim ve hastane personeli adına hükümetimize devletimiz teşekkür ederim çalışmalarında başarılar diler. 

Yorum Yap

Toplam 0 Kez yorumlandı.
Advert Advert
Advert
Advert
Advert

Arşiv Arama

HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
12°C / 6°C
Durum
Sağnak Yağışlı
Namaz Vakitleri
İmsak
05:57
Güneş
07:25
Öğle
12:27
İkindi
14:56
Akşam
17:18
Yatsı
18:39

Anket

Tümü
İDAM GELSİN Mİ?
EVET
HAYIR
KARARSIZ