Advert
Advert
Döviz Kurları
 • Bist : 90.051,10
 • Altın : 214,41
 • Dolar : 5,3526
 • Euro : 6,0881
Şanlıurfa Hava Durumu
Parçalı Bulutlu Sıcaklık : 12°C / 5°C Durum : Parçalı Bulutlu
Bu Makale 30 Eylül 2018 22:51:44 Tarihinde eklenmiştir. 371 Defa Okundu.
Murat SEVER                (İktisatçı-Araştırmacı Yazar)

Murat SEVER (İktisatçı-Araştırmacı Yazar)SİZİNKİSİ MAKAM MEVKİ Mİ? YOKSA HİZMET SEVDASI MI?

Bazı partilerde Belediye başkan adayları yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlıyor. Birçok isim bizde saklı, Bir çoğuda şimdilik isminin açıklanmasını istemiyor. Neyse bize şahıs önemli değil bize asıl önemli olan hizmet edebilecek yüreği taşıyabilecek biri olsun yeter. Ali olmuş Veli olmuş dostum olmuş düşmanım olmuş fark etmez yeter ki hizmet etmeyi ve halkın çıkarlarını kendi çıkarlarının üzerinde tutan adam olsun yeter.

 

Bu bizim konumuzun dışında. Konumuz Viranşehir Belediyesi başkanlığına her kim gelecekse inşallah bu millet için hayırlı ve uğurlu gelir. Çünkü bu güzel insanlarımız hizmetin en iyisine layık

 

 

Adayların koltuk mevki ihale akraba yakın dost kayırma söz vermeden ziyade memlekete ne gibi hizmetler yapabileceğinin hesaplarını yaparsa ben inanıyorum ki Allah onunla beraber olacak ve Allah’ın izniyle hayırlısıyla da o başkan olabilecektir.

 

Mesela ilk önce belediye başkan adayının başkan olduktan sonra iş kur üzerinden personel almayı beklemesi yerine, kendi belediyesinin imkânlarıyla iş istihdamı yaratacak ve iş imkânları hayallerini kafasında tasarlaması lazım. Bu bir fabrikada olur bu bir işletme olabilir fark etmez. Yeter ki hakkıyla hizmet olsun

 

Mesela belediye bütçeleriyle iplik fabrikası kursun mesela yoğurt peynir fabrikası kursun. Mesela çiftlik yada Halk ekmek fabrikası kursun.

 

Hiç yapamadı kolay yerden ellerinde ki park yâda bazı işletmelerini ihaleye vereceğine kendisi işletsin. Hem okul çağında ki mesela 15 18 yaş arası pırıl pırıl gençlerimize iş imkânı yaratmış olur. Hem sigorta başlangıcınıda başlatmış olur. Okul dışında baba parası yiyeceğine sağda solda oturacağına sayenizde gider çalışır hem boş zamanını değerlendirmiş olur hem kendi ayakları üzerinde durmasını öğrenir hem de kim bilir kötü alışkanlıklara gitmesinin de önüne geçmiş olursunuz.

 

Evet, En önemlisi de bu sanırım. Boşta kalıp yapacak bir şey bulamayan işsizlikten ortada dolaşan anne baba azarı işiten pırıl pırıl gençlerimiz kendini ne yazık ki uyuşturucunun içinde buluyor. Ondan sonrada yok efendim gençlerimizi uyuşturucudan kurtaralım yok efendim gençlerimize sahip çıkalım

 

Boş boş öğütler. Atı alan Üsküdar’ı geçiyor.

                                           

Efendiler sizler koltuk sevdası düşüneceğinize koltukta oturup ahkâm keseceğinize benim verdiğim öneriyi hayata geçirirseniz hem kendi ahİretinizi kurtarmış olursunuz hem de ailelerimizin ve gençlerimizin hayatını kurtarmış olursunuz.

 

Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıptır…

 

 

Belediye başkan adaylarımızdan bu tür projelerle ilgili neler yapabileceklerini bekliyoruz ne gibi çalışmaları ve düşünceleri var açıklama bekliyoruz. Viranşehir park bahçeye doydu artık bunları güzelleştirin sahip çıkın yeter. Bu park bahçeleri işsizlerle sevgililerle doldurmayalım.

 

Bu halk Gül sepeti, Hoş geldin bebek poşeti istemiyor artık. Allah’ınızı severseniz bunları bırakın. Bir şişe kolanya’ylada bu insanlar sizin ziyaretinizle mutlu olmasını bilir. Bunu da paraya kıyarsanız maaşlarınızdan da karşılayabilirsiniz. Bu insanların evlatları boşta kimisi evine bir parça ekmek götüremiyor. Yani Bu gibi boş şeyleri istemiyor bunlara verilecek trilyon paralarla kendilerine iş imkânları yaratılmasını ve gençlerinin kötü alışkanlıklara bulaşmadan önce iş sahibi olmasını istiyor.

 

Bunları ihaleye verip alarak birisinin yada birkaç kişinin zengin edilmesinden ziyade bir çok kişiye iş imkânları sağlamak daha doğru olmaz mı?

 

Madem çok istiyorsunuz bu tür hediyeler vermeyi o zaman açın bu tür şeylerin fabrikasını hem siz üreterek iş imkânı yaratmış olursunuz hem de şehir dışında ki başka belediyelere de ihaleyle satar kar etmiş olursunuz. Trilyonlar verip aldığınız o ürünler size bedavaya da gelir.

 

Hem daha akıllıca ve mantıklı değil mi?

 

Lütfen sayın değerli adaylarımız. İş imkânları yaratacak ve hizmet üretecek projeler üzerinde çalışalım. Bu insanlara iş kur, torpil kayırma, ihale dışında ne gibi faydamız olabilir diye çalışmalar başlatalım. Herkese hakkıyla ve layıkıyla nasıl davranabilirim diye yola çıkalım

 

Allah rahmani değil de şeytani düşüncelerle başımıza gelmek isteyenleri muvaffak etmesin. Onlara fırsat vermesin

Amin

Yorum Yap

Toplam 0 Kez yorumlandı.
Advert Advert

Diğer Yazıları

Advert
Advert
Advert ">

Arşiv Arama

HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
12°C / 5°C
Durum
Parçalı Bulutlu
Namaz Vakitleri
İmsak
05:55
Güneş
07:23
Öğle
12:26
İkindi
14:55
Akşam
17:17
Yatsı
18:38

Anket

Tümü
İDAM GELSİN Mİ?
EVET
HAYIR
KARARSIZ