Advert
Advert
Döviz Kurları
  • Bist : 90.051,10
  • Altın : 214,41
  • Dolar : 5,3526
  • Euro : 6,0881
Şanlıurfa Hava Durumu
Parçalı Bulutlu Sıcaklık : 12°C / 5°C Durum : Parçalı Bulutlu
Bu Makale 07 Nisan 2018 22:04:38 Tarihinde eklenmiştir. 794 Defa Okundu.
Fuat GEMALMAZ (Araştırmacı Yazar)

Fuat GEMALMAZ (Araştırmacı Yazar)DEĞİŞİM ŞART OLAN MERKEZ YÖNETİM

Siyasetin içinde köhneleşme köstebek iş başında.

İsmi ne kadar ihtişam ne kadar manidar ve anlamlı ama gel gör ki içten fetih edilmiş bir durum ile karşılaşmaktadır. Adalet ve Kalkınma partisinin içindeki ihanetçilerin halen iş başında böyle bir durum varlığı ile yaşamaktayız.

 

Bu adı gibi bir partinin yıllardır ülkemin en güzel işlerini en güzel iktidar ve yatırımlarını yapmaya kendini seferber etmiş olmasından ve ülkede her kesimin bu partiye sempati duyup bu parti ile iç içe olma gayreti içersinde olmuştur.

 

Şimdi bu teşkilatın yapılanmasına ve içeriden yapılan eylem ve kararlarına baktığımda bunların başkanlarına karşı ne kadar yanıltıcı ve ayrımcı olduklarının farkına varmış bulunmaktayım.

 

Geçmişten bazı örnekler ile işe koyulmak lazım.

 

Geçmişte bazı milletvekili olan zatların geçmişlerine bakıldığında ne kadar kara ve ne kadar illegal olan durumları vardı. Bu zatlar içerdeki idareci yöneticiyle işi bitirip milletvekili adayı olmuştur. Halk o şâhısa o kişiye değil partiye oy verdiğinden mecburen o istenilmeyen zatta milletvekili olmuştur.

 

Bu o kişinin şahsına ve kişinin itibarına verilen oy değildir. Halkın vatanına partisine ve ülkesine olan sevgisinden dolayı yapılan eylemde mecburen o kişiyi sinesine çekmiştir.

 

Bu belediye başkanları içinde geçerli bir sistem adam belediye başkan adayı olmadan önce yapmış olduğu bin türlü allem kulem ile yapmadığı halt kalmamıştır. Hatta bazılarının bu yapmış oldukları durumlardan mahkemeleri devam ederken bile geçmişte bunları kalkıp aday olarak önümüze koydular. Yine biz bunların şahsına şahsiyetine oy vermedik. Başta ülkemizin bekası için ardından ülkemizin çitasını yücelten bir siyasi partinin yüceliğine olan güvenimizden böylesi kişileri mecburi şekilde kabul ettik.

 

Şimdi son aşamaya bakıyorum.

 

İl yapılanmalarına ilçe yapılarına durum aynı değişen bir fark yok il, ilçe teşkilatların yapılanmalarında durum farklı olmadığı gözler önüne gelmiştir.

 

Böylesi bir yapılanmayı sağlayan ve böyle bir yapılanmaların onayını verdiren genel merkezde sorun var olduğunun tespiti demektir. Bir partinin dıştan yıkılmasına gücü yetmeyenlerin içerde halen kendi adlarına kendi zihniyetlerine hizmet edecek kişilerin varlığını o kişilerin içerden yanlış ve hatalı kararlar alınmasını sağlamakla partiyi içerden fetih edildiğinin tam tescilli göstergesidir.

 

Bunun önüne geçmek için partinin merkez kurulda bulunan ve bu listeleri onaylayan şahsiyetlerin yeniden gözden geçirilmesini sağlamalıyız. Çünkü yapılan yanlış ve hatalı durumlar onların değil partinin geleceğine ülkemin geleceğine ve hepsinden önemlisi halkımın güvenini zedelemektedir.

 

Şimdi parti merkezindeki kişilerin böylesi kararlarına halk olarak saygı duymuyoruz. Tam aksine tepki verilmeye başlanmıştır. Geçmişteki bazı bakan ve milletvekillerin halen ülkemin ihanet çetesi olan kişilerin emri havalesinde olması ve halen o kişilere efendi diye bilecek kadar gereksiz olmalarını bildiğimiz halde halen ülkemin bekası için sesiz ve sedasız kalmalıyız. Ülkemizin geleceğimizin vatan millet olarak ülkemiz için tüm durumlara karşı tek vücut olmuş millet olarak gelecekte en iyilerini yapacak güçlere sahip millet olarak daim payidar olacağız.

 

Şimdiden alınacak kararın gerekli ve gerçek durumları görecek şekilde şekillendirileceğinin yapılacağından emin olarak artık merkez yönetimdeki değişikliği şimdiden görür olduğumdan gelecek olan arkadaşlarımın işlerinde başarıları yapacaklarından emin olduğumdan şimdiden hadi hayırlı olsun. Vatana millete ülkeme partiye geleceği daha iyi yönlendireceğimizin şimdiden hayırlara vesile olmasını dilerim.

Yorum Yap

Toplam 0 Kez yorumlandı.
Advert Advert
Advert
Advert
Advert ">

Arşiv Arama

HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
12°C / 5°C
Durum
Parçalı Bulutlu
Namaz Vakitleri
İmsak
05:55
Güneş
07:23
Öğle
12:26
İkindi
14:55
Akşam
17:17
Yatsı
18:38

Anket

Tümü
İDAM GELSİN Mİ?
EVET
HAYIR
KARARSIZ