Advert
Advert
Advert
Advert
Döviz Kurları
  • Bist : 99.835
  • Altın : 243,52
  • Dolar : 5,7651
  • Euro : 6,5229
Şanlıurfa Hava Durumu
Kuvvetli Yağmurlu Sıcaklık : 7°C / 3°C Durum : Kuvvetli Yağmurlu
Bu Makale 31 Mart 2018 21:45:00 Tarihinde eklenmiştir. 733 Defa Okundu.
Lokman ŞIHANLIOĞLU (Araştırmacı Yazar)

Lokman ŞIHANLIOĞLU (Araştırmacı Yazar)“Son Söz “ Yazı dizisi-6 (Son)

Kadir Şinaz Şanlıurfalılara sormak istiyorum.?

Şanlıurfa’nın kalıcı resmi hizmet binalarından, herhangi birine" Necmettin Cevheri “ismi neden verilmedi..?

 

Elli yılı aşkın bir süre içinde, memleketimize sayısız yatırımları ve bir çok hizmetleri olan, bir çoğunuzun işini çözen, isteyen herkesin kendisine ulaşabildiği, makamına rahatlıkla girebildiği, siyasi dönemi süresince kapısını hiç bir zaman kapatmayan, kimseyi kimseden üstün ve ya aşağı görmeyen, fakiriyle zenginiyle köylüsüyle şehirlisiyle herkesi eşit tutan, hiç kimsenin makamında malında işinde kazancında gözü olmayan, devletini milletini vatanını seven ve her şekilde savunan, kul hakkına önem veren, yaptıkları için hiç kimseyle kirli ve alçaltıcı pazarlıkların yapılmasına izin vermeyen, Bey tül mala sahip çıkan, hep cebinden masraf eden, bu güne kadar hiç bir kirliliğe bulaşmamış, tertemiz bir geçmişi olan dürüst insan "Necmettin Cevheri’nin “kendi döneminde ki yatırımlarından, hizmetlerinden, eserlerinden her hangi birinde hatıralarını yaşatacak, anısına saygı duyulacak, ismini hatırlatacak yazdırılacak bir duvar, bir tabela, bir çerçeve, bir köşe, ve ya her hangi bir yer bulamadınız mı, yoksa hakketmiyor muydu, bence sizler istemediniz..?

 

Yoksa; seçilmişlerin atanmışların yetkililerin hesaplarına mı gelmedi.?

 

Belki de çok ağır geldi sizlere "Necmettin Cevheri" ismi..?

Özellikle sizin gibi, Alzheimer olan çok çabuk unutanlara unutturmaya çalışanlara, inkar edenlere, bilmemezlikten görmemezlikten gelenlere sormak istiyorum..?

 

"Necmettin Cevheri" sizlere, yakınlarınıza ve ya her hangi bir tanıdığınıza hiç mi faydası olmadı.?

 

Şehrinize,mahallenize,köyünüze,tarlanıza,yolunuza,suyunuza,elektiriginize,evinize,egitiminize,hastalarınıza sağlık işlerinize, makamlara ve ya bir yerlere gelmenize, iş aş sahibi olmanıza, çocuklarınıza ekmek götürmenize, hiç mi yardımı olmadı.?

İnsanoğlu nasıl olurda, bu kadar güvenilmez, vefasız, hain, inkarcı, menfaatçi, kaypak ve bukalemun ( "heft renk", zamanın devrin günün ) adamı olabiliyor, anlayamıyorum..!

Yazıklar olsun size ve sizleri bu hallere getirenlere, her dönemin adamları, iktidar sevdalıları, güç hastalığına bulaşanlar bir de şikâyet ediyorsunuz halinizden, kimseyi suçlamaya eleştirmeye hakkınız yok, bence sizler kat kat fazlasını hak ediyorsunuz ve hep bulacaksınız emin olun...

 

Bizi kimse uyarmadı, bilmiyorduk, haberimiz yoktu hikayeleri artık piyasada tutmuyor, ben ve benim gibi düşünenlerin kesin kararıdır, bunu herkes böyle bilsin ve düşüncelerini bir daha gözden geçirsinler, aklın yolu birdir, yoksa aldatılan kaybeden zarar gören sizler olursunuz "bizden söylemesi" !!! "

 

Resulullah (sav) efendimiz Hadisi şerifte şöyle buyurmuş "Siz neyseniz, sizin seçtikleriniz de, idarecileriniz de odur''

 

SON

Advert

Köşe Yazarları

Tümü
Advert
Advert

Arşiv Arama

HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
7°C / 3°C
Durum
Kuvvetli Yağmurlu
Namaz Vakitleri
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Anket

Tümü
İDAM GELSİN Mİ?
EVET
HAYIR
KARARSIZ