Advert
Advert
Döviz Kurları
  • Bist : 90.051,10
  • Altın : 214,41
  • Dolar : 5,3526
  • Euro : 6,0881
Şanlıurfa Hava Durumu
Parçalı Bulutlu Sıcaklık : 12°C / 5°C Durum : Parçalı Bulutlu
Bu Makale 09 Mart 2018 23:09:17 Tarihinde eklenmiştir. 685 Defa Okundu.
Fuat GEMALMAZ (Araştırmacı Yazar)

Fuat GEMALMAZ (Araştırmacı Yazar)ÜLKEMİZİN NABZINI ÖLÇENLER GÖRSÜN

Ülkemizi resmen savaşın içine koyan güçlerin ülkemizin durumunu düşünür oldular.

Suriye üzerinden dünya ülkelerin genel anlamda orada bir savaş polemiği içersinde güçlerin göstergesi haline gelinmiştir.

 

Türkiye olarak bu savaşa daha önceden girmemizi isteyen güçlerin bu zamana kadar beklememizin nedenlerini öğrenmeleri gerekmemektedir.

 

Ülkemizin Suriye iç meselelerine karışmamak için oradaki durumların kendi iç meselesi olduğundan bir an önce vatandaşlarının halkının devletine karşı bu kadar acımasız ve güçlü kendilerini his etmelerini gereksiz görmüştür. Dış güçlerden ve oraya yerleştirilen terör örgütlerinin Suriye içine yerleştirme ve orada kendilerine verilen güç ve desteklerden yararlanan teröristlerin oradan ülkemize karşı güç kılınmak için zaman kazanma süreci içinde kendilerini güçlü gören teröristlerin yenilmez olacaklarını sandılar.

Yüze Türk ordusu geçmişten günümüze her alanda uluslar arası başarılı askeri eğitimden geçilmiş. Her şartlarda savaşa hazır bir toplumun askerleri olarak eğitim almış olan ordumuzla baş edeceklerini sanan o zavallı bir o kadar aptalların. Kendilerine teknik bilgi ve teknik eğitim verdikleri güçlere güvenen o beyinsizlerin işte şimdi sonlarını görür olmaktayım.

 

Ülkemizin toprak bütünlüğünü varlığını birliğine göz dikenlerin kendi elleriyle gözlerini oyacağımızın bilmeyecek kadar aciz zavallı olacaklarını hiç düşünmemek gerektir.

 

Amerika bu terörü destekleyen bunları terörist yapıp ülkelerin başlarına bela eden ülke olmasından tek sorumlu devlettir. Amerika yapmış olduğu bu eylemle Orta doğu’yu savaş alanına çevirip Arap yarım adasında İsrail ile işbirlikçilik yaparak orada İsrail diye bir ülke inşa etmektedir. Bu inşasında başarılı kılınacağını sananlar yanılgı ve hata içersindeler.

 

İsrail ülke olarak ekonomik güç olarak belki bazı şeylere sahip olabilirler. Söz konusu ülke olursa orada bir durmaları gerekmektedir. Hele bu birde Türkiye karşı olursa orada iki defa bir durması gerekmektedir. Yahudilerin geçmişinden günümüze en iyi bilenlerden olmamızdan dolayı özelikle bizimle bu konuda karşı koymalarının lafı bile olamaz.

Geçmişe bakın Yahudilerin köklerinin özelikle giden ve orada yerleşenlerinin çoğunluğu Ruha ilinden gidenlerdir. Ruha ilinden gidenlerin köken olarak Türkiye topraklarına ve Türk vatandaşı olmalarından dolayı geçmişten günümüze kadar halen içlerinde bir özlem bir heves vardır özelikle Ruha ya kavuşmak böyle bir hevesi olan toplumun turist olarak her zaman gelebilirler ama iş buraya sahiplenme ya da buraya karşı bir ilgi ile buraları alma gibi bir durumda işte o zaman dur diyecek güce sahibiz.

 

Suriye üzerinde böyle planlar yapan güçlerin ülkemizin gücünü görmek isteyenlere biz yeri ve zamanı geldiğinde gösterecek güce sahibiz işte bakın şimdi Arfin’den başlayıp artık nerede dururuz onun orasına artık bizler karar veririz. Binlerce kilometreden gelip komşu ülkemi kana bulayan güçler bizlere bu yönde ne rehberlik nede liderlik edebilirler.

 

Suriye içindeki savaşı durduracak ve Suriye halkını yeni den topraklarına gönderecek oradaki güvenlik koordinatları sağlayacak güce sahibiz. Gelecek günlerde artık oradaki güçlerin piyonları olan teröristlerin gün geçtikçe sonları geldiğinden artık kendiliğinden hepsi güvenlik güçlerimize teslim olacakları teslim olmayan ve bu hatalarını bedenleriyle ödeyen arkadaşlarından dersler alacaklardır. Alınan bu derslerden artık ya teslim olacaklar ya da bırakıp kaçacaklar şimdi oradaki güçlerin eylemlerine karşı büyük girişimler olacaktır. Şimdiden Suriye topraklarında toplu katliamlar ve büyük patlamalar olacaktır şimdiden artık Suriye halkı böylesi durumlara karşı daha dikkatli ve duyarlı olması gerekmektedir.

Yorum Yap

Toplam 0 Kez yorumlandı.
Advert Advert
Advert
Advert
Advert ">

Arşiv Arama

HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
12°C / 5°C
Durum
Parçalı Bulutlu
Namaz Vakitleri
İmsak
05:55
Güneş
07:23
Öğle
12:26
İkindi
14:55
Akşam
17:17
Yatsı
18:38

Anket

Tümü
İDAM GELSİN Mİ?
EVET
HAYIR
KARARSIZ