ŞANLIURFA İLİNİN GELECEĞİ LEYLİM LEYYYY
Advert
ŞANLIURFA İLİNİN GELECEĞİ LEYLİM LEYYYY
Fuat Gemalmaz

ŞANLIURFA İLİNİN GELECEĞİ LEYLİM LEYYYY

Şanlıurfa ilinin seçimlerde en yüksek oy veren ve ülkemizin sayılı büyük şehirlerinden olan ilden leylim ley havası.

Ülkemin nüfus sıralamasında sekizinci büyük il olan Şanlıurfa seçimlerde hep ülkemin hükümetinin yanında güçlü iktidar yanlısı olarak hep seçimleri zaferle sonuçlandırmıştır.

Böylesi siyaset alanda devlet yanlısı devletin güçlü kadrosunu oluşturmak için elinden gelen en başarılı sonuçları elde eden ilin siyasetçileri ne aşamada bakalım.

İlimden bir bakan çıkamaz iken siyaset alanında bakanlık vasfına uygun siyasetçilerimiz olmayışı bizleri derinden üzmektedir.

İlimizin 14 milletvekili sayısı ne hikmetse ülkemin nüfus bakımından sekizinci olan Şanlıurfa ilimizin Suriyeli göçmenlerin sayısı ile bu hayli fazla nüfusa sahip ilin sahipsiz ve bakımsız siyasi anlamda geri kalmışlığına artık pes demek gerekir.

İlimizin barış harekat planında ilimizin merkez üst olarak kullanılmasına rağmen ilimizin Suriye ile en çok sınır hududu bulunan il olmasına rağmen bu barış harekatında üst olan ilimizin geçmişten bu günümüze sınır kapısı olarak planlanan yerin halen sadece bir geçip kapısı gibi görünüp gümrük kapısına dönüşmemesi ve gerekli çalışmaların yapılmaması komşu ilimizin geleceğe yönelik barış harekatın tamamlanmasıyla Suriye tampon bölgeye yapılacak ticaret ve yaptırımlar için şimdiden geleceğe yönelik kapıların ve yoların yapılmasını sağlayan il olan komşu ilin nesi bizlerden fazladır.

Komşu ilin gelecekten pay alması için şimdiden girişimler yapmakla geleceğe alt yapısını hazırlamakta olması siyaset alanında bizlerden sürekli illerde olan ilin böylesi çalışmalar içinde bulunması siz sayısı 14 olanlar sizler hiç rahatsız olmuyor musunuz? Tabi olmasınız. Geçen başkomutan ilimize sınır harekâtını yerinde izlemeye gelirken sizleri yanında getirme gereksimi bile duymadığı gibi demek ki siz 14 arkadaş sizleri bizler oraya leylim ley, loylum loya göndermişiz.

İlimizin Suriye savaşında en çok göç alan en çok şehir meşguliyeti ve en çok ensar barındıran il olmasına rağmen bu şehir ne kadar gelecekten pay alacağı ise şimdiden potaya düşmüştür. İlimizin siyasetçileri Ankara’da leylim ley söylemekte oldukları görülmektedir.

İlimin geçmişte sınır kapısı olması için bu sınır kapının 24 saat aktif olması için yapılan çalışmalardan sonra Suriye de başlayan savaş ile bu proje olduğu gibi durmuştu. Şimdi yeniden bölgeye hâkimiyet sağlanırken geçmişte kapı olması sağlanan yerin yeniden açılması için hiçbir girişimin yapılmadığı gibi Suriye sınırında yapılacak çalışmalardan ilimin esnafımın halkımın hiçbir kazanç sağlamayacağının açık göstergesi siz siyasetçi beyler Ankara’da ne yapmaktasınız?  Komşu ilimizi hep gıpta edip başarılı çalışmalarını konuşacağımıza sizlerde bu çalışmalara bir nebzede olsa bir başarı gösterecek girişimlerde bulunda bir boyunuzu görelim ya. Size en güzel bir cevap ile noktalayalım. Urfa manilerinden

Bugün ayın ondördü

Kızım saçın kim ördü

Ördü ise abim ördü

Ay karanlık kim gördü.

bugün ayın ondördü

siyasetçim agzını kim büzdü

büzdü ise Gaziantep büzdü

Ay kalkınmada kazanan onlar oldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
VİRANŞEHİR'DE Kİ HIRSIZLAR SU HAYRATLARININ MUSLUKLARINI ÇALIYOR
VİRANŞEHİR'DE Kİ HIRSIZLAR SU HAYRATLARININ MUSLUKLARINI ÇALIYOR
SURİYE'DE MEYDANA GELEN DEPREM ŞANLIURFA BÖLGESİNİ UYKUDAN AYAĞA KALDIRDI
SURİYE'DE MEYDANA GELEN DEPREM ŞANLIURFA BÖLGESİNİ UYKUDAN AYAĞA KALDIRDI