Advert
Bu Makale 24 Aralık 2017 21:06:16 Tarihinde eklenmiştir. 915 Defa Okundu.
Murat SEVER                (İktisatçı-Araştırmacı Yazar)

Murat SEVER (İktisatçı-Araştırmacı Yazar)HAKKI GASP EDENLER

Hep sürekli gündeme getirmişimdir iyi ki bu sosyal medya var diye

 

Öyle herkes dilediği gibi hizmet verdiği kurumlarda borusunu öttüremeyecek. Öyle bugün git yarın gel. Rahmetli Turgut Özal’ın benim memurum işini bilir sözünü kendine başka türlü benimseyecek bildiğini okuyacak insanlar bulunmayacak ve bulunamayacak.

 

Yok sistem kapandı yok sistem yok. Yok ha yok. O işten kaytarabilmek uğruna milyonlarca insanın vebalini boynuna almayınız. Bir başkasının hakkını bir başkasına vermeyiniz. Allah sizi ıslah etsin. Bundan böyle siz işinizi doğru yapmayın inanın size o kurumlar da işi yok. Sizden ya çıkacak yada çıkacak

Yaşlı sakat zavallı insanları keyfine göre azarlayan iş görmeyen işini hakkıyla yapmayan bazı vurdumduymazlar artık sizi kimse takmıyor.

Hele adam sınıfına hiç kimse koymuyor. Ne amir olsanız ne de temizlik görevlisi. Sizler adam olmuş olsanız işini görmediğiniz insanları kendi anneniz babanız kardeşiniz hatta eşiniz yerine koyar ele ayağa düşme zamanınızda gurbette olma zamanlarınızda hatta ölmeniz zamanlarınızda onların yanında olmadığınız yada olamadığınız bir anda kendi başlarından geçebileceğini düşünürdünüz.

Siz adam olsanız düşünürsünüz.

O mevki de hakkıyla olmak isteyen milyonlarca insan var. Ama ne yazık ki torpil işleme olduğundan dolayı sizin gibiler orada. Hakkıyla iş sahibi olması gerekenler üniversite ve yüksek okul mezunları yada o işin uzmanı ise maalesef sağda solda kıyı da köşede evine namusuyla şerefiyle bir parça ekmek götürebilme telaşında.

 

Ama ne yazık ki bazı kurumlarda kendi aralarında çete kuranlar yüzünden yandaşları işe koymak adına yaptıkları fırıldakları başkaları bilmesin adı altında hakkıyla işe girmek isteyenleri yâda hakkıyla işe girenleri dışlamak kovalamak ve iftiralar atarak işten çıkarma yada attırma tehlikesiyle karşı karşıya bırakılmaktadır. Yani kısaca hakkı olan yerde olması gereken işin ehli gerçek insanlar bazı tırşıkçılar tarafından hakkı gasp edilerek devre dışı bırakılmak durumunda. Hatta amirlerini es geçecek tehdit edecek hatta ve hatta darp edebilecek kadar arkası güçlü gaddar konumda

 

Kendi başı yanan kimi insanlarda kendi beraberinde bazı insanların başını yakabilecek kadar ya da nefret ettiği ya da olması gereken konumda olmasını istemediği için iftira atarak işinden ekmeğinden çoluk çocuğunun kısmetinden kesebilecek kadar aşağılık durumda

 

Allah sizin cezanızı verecek

 

Elbet bir gün hak yerini bulacak. Bulacak çünkü sonu ölüm olan bu fani dünyada. Hak bu dünyada alınmasa ahirette sorulacak. Hak elbet hak sahibine verilecek.

 

Hak Habibullah

 

Kül sizin başınıza.

 

Diğer Yazıları