Advert
Bu Makale 09 Aralık 2017 23:28:05 Tarihinde eklenmiştir. 535 Defa Okundu.
Murat SEVER                (İktisatçı-Araştırmacı Yazar)

Murat SEVER (İktisatçı-Araştırmacı Yazar)ENGELLER ENGEL DEGİLDİR

Gün geçmiyor ki insan önüne yeni sürprizler çıkmasın.

Ama hiçbir engel senin mutlu yaşamana engel değildir

 

Bir sabah kalkıyorsun ya biri hastalanmış üzülürsün yâda hiç beklemediğin biri vefat etmiş onun hayali gözünün önüne gelir ve dalar bir an gidersin.

Ama aynısı senin de başına gelebilecek bilemezsin. Hayatı öyle yaşar gidersin

Ama ne yapacaksın ki her şey Allahtan. O sadece bir şeye ol derse oluverir. Onun izni ve haberi olmadan bir yaprak kıpırdayabilir mi ki? Hayatta ki tüm mesafeler onun izni olmadan aşılına bilir mi ki? Her günümüze her anımıza verdiği nimetler için Rabbimize sonsuz hamdolsun. Bizi Bu ülkede ve Bir koca peygamber Hz Muhammed Mustafa (SAV) Ümmetinden bir Müslüman yarattığı için ve bizi inançlı imanlı yarattığı için Yüce Rabbimize sonsuz şükürler olsun.

 

Bize gerçek dostları verdiği için insanları seven hayvanlara merhamet eden ve içine Allah korkusu koyduğu çevremizi arkadaşımızı dostumuzu bize verdiği için Rabbimize sonsuz şükürler olsun.

 

Hiçbir şey Allahın insana verdiği sağlık ve huzurdan başka kıymetli değildir. Hiç bir şey Allahın insana verdiği temiz ahlaklı ve terbiyeli yakın insanlardan daha kıymetli değildir. Siz siz olun yaşadığınız her anın kıymetini bilin kapatın gözlerinizi 5 dakika ve savaş olan açlık olan diğer ülkeleri düşünün siz siz olun şu an yaşadığınız zamanın kıymetini bilin. Hiç bir şey bir insanın bayrağı altında yaşadığı vatandan ve topraktan daha kıymetli değildir. Vatanı vatan yapan Bayrağın altında namusumuzla şerefimizle haysiyetimizle bir ömür sürdürten Rabbimize sonsuz şükürler olsun

 

Hayatın zorluklarını yaşadığınız an tam isyana başladığınız an. Tövbe hâşâ Allah’ım neden sadece ben? Dediğiniz an tutuyorsa eliniz ayağınız düşünebiliyorsa beyniniz kapatın 5 dakika gözlerinizi düşünün eli olmayanı ayağı olmayanı oturup kalkamayanı sizin gibi göremeyenini yâda duyamayanını ve bir başkasının eline mahkûm yaşayan boynu bükük zavallı masum insanları. Siz siz olun işte o an yaşadığınız hayatın kıymetini biliniz. Hiç bir şey insanın beterin beteri olduğu bir hayatta sağlıklı yaşamdan hayattan daha kıymetli değildir. Bizi biz yapan eli ayağı tutan başkasına mahkûm etmeyen Rabbimize sonsuz şükürler olsun

 

 

Engellilerimize sahip çıkmak ve onları sevgi ile sımsıkı kucaklamak görüşüp konuşmak tartışmak ve hayatın anlamını onlarla yaşamak. Beynimizi düşüncelerimizi onlara odaklandırmak onlara yardımcı olabilmek. Yüreğimize ve sevgimize hiçbir şey engel değildir. Ve unutmayalım ki; Her insan bir engelli adayıdır.

 

Rabbimiz tüm engelli kardeşlerimize yaşama sevinci dayanma gücü ve sabır versin

Hayatta hiçbir şey huzurlu ve mutlu yaşamaya engel değildir.

Hayatta hiçbir şey şükretmeye ve yaşama sevincine engel değildir

Kısacası hiçbir engel bizlere engel olmamalıdır ve olmasına izin vermemeliyiz

 

 

Engelliler günü kutlu olsun

Diğer Yazıları