VİRANŞEHİR İL OLMALI MI?
Advert
VİRANŞEHİR İL OLMALI MI?
Lokman Şıhanlıoğlu

VİRANŞEHİR İL OLMALI MI?

Birlikte yaşayın,ittıfak edin,ihtilafa düşmeyin,kolaylaştırın; bir birinize engel ve zorluk çıkarmayın... Hz Muhammed (sav).

Rahmetli Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in Başbakanlığı döneminde başlayan, Viransehir’in il olma hayalleri, daha sonra Tansu Çiller’in Başbakanlığı dönemi takip etti.

Hatırlayanlar vardır, trafik plaka namarası bile belirlendi. Viranşehir’in DYP siyasileri, plakayı düzenleyip meclisteki gurup toplantısında o dönemin Başbakanı olan, Tansu Çiller’e teslim etmişti.

DSP-MHP-ANAP KOALİSYONU DÖNEMİNDE tekrar söz verildi ama sonuç alınamadı. AKPARTİ 2002 de İKTİDARA GELDİ. Bu güne kadar açıklanan yeni iller listesinin hiç birinde maalesef Viranşehir olarak yer alamadık. Nüfus sayımında 185.000 olan ilçemizin nüfusu, 7 ilden büyük, 15 illede eşit nüfusa sahipmişiz.

 

BİZ VİRANŞEHİRLİLER OLARAK OTURDUĞUMUZ YERDE İL OLMAYI BEKLİYORUZ.

İl olmak öyle kolay bir mesele değil. Mücadele etmeden, kendi aramızda konuşmakla, hayal kurmakla, oturup beklemekle bu işi başaramayız.

Herkesin bilmesi gerekir ki, bu siyasi bir meseledir.

Bazılarınında, Viranşehir’in ilçe olarak kalmasının kendi çıkarları ve menfaatleri açısından daha iyi olacağının hesabını da yaptığına eminim.

Viranşehir halkı il olmak istiyorsa; başta siyasiler olmak üzere, halkımızın birlik beraberlik içinde, sosyal görsel yazılı medyanın tüm imkanlarını kullanarak.

Viranşehir’in il olmasını istiyoruz... Kampanyası başlatması lazım.

Sosyal medyada, Viranşehir’in il olmasını isteyenler internet sitesi oluşturup destek ve paylaşıma açmamız önemli bir başlangıç olacaktır.

Herkesten isimli imza toplayıp dilekçelerle birleştirip.Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere,  Bakanlara, Milletvekillerimize, ulaştırma mecburiyetindedir.

Kim nereye ulaşabilirse, kimimle görüşebiliyorsa, ne yazabilirse, ne görüntülüye bilirse dokümanları ilgili yerlere ulaştırması, sosyal medyada paylaşması da önemlidir.

Yetkili siyasiler ve tarafları, kanaat önderleri,  iş adamları, tüccarı, esnafı, memuru, emeklisi, işçisi. Memleketimizin geleceğini ve yeni nesillere vereceği imkanları düşünme mecburiyeti vardır.

Tanıtım hazırlıklarının, programlarının hazırlanması, giriş çıkışlara, çeşitli yerlere pankartlar asılması, Viranşehir’in tarihini, sosyal yapısını, nüfusunu, oy oranını, tarım arazilerinin oranını ve gelirlerini, sanayisi, ekonomi gelirini, içinden geçen ipek yolun önemini, yapılacak yatırımlara uygunluğunu,  kişi başı gelir düzeyi, eğitim seviyesini, anlatan afiş yazıları ve tanıtım katalogları hazırlanması önem taşımaktadır.

Fedakarlığın eşit şekilde paylaşılması da önemlidir. Ben bu mücadeleyi kazanacağımıza inanıyorum..

Kimliğinde Viranşehir yazan herkesin, nerede olursa olsun bu sorumluluğu taşıdığını bilmesi lazım.

Siyasi görüşü, dini, ırkı, dili, cinsiyeti ne olursa olsun birlikteliği sağlamak ve beraber hareket etmek mecburiyetindeyiz. ..

Sizde başaracağımıza inanıyorsanız desteklerinizi, paylaşımlarınızı, bekliyorum.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
VİRANŞEHİR'DE Kİ HIRSIZLAR SU HAYRATLARININ MUSLUKLARINI ÇALIYOR
VİRANŞEHİR'DE Kİ HIRSIZLAR SU HAYRATLARININ MUSLUKLARINI ÇALIYOR
SURİYE'DE MEYDANA GELEN DEPREM ŞANLIURFA BÖLGESİNİ UYKUDAN AYAĞA KALDIRDI
SURİYE'DE MEYDANA GELEN DEPREM ŞANLIURFA BÖLGESİNİ UYKUDAN AYAĞA KALDIRDI