VE VİRANŞEHİR ŞAMPİYONUNU KARŞILADI (MI)?
Advert
VE VİRANŞEHİR ŞAMPİYONUNU KARŞILADI (MI)?
Murat Sever

VE VİRANŞEHİR ŞAMPİYONUNU KARŞILADI (MI)?

Viranşehir şampiyonunu kendine yakışır bir şekilde karşılayabildi mi?

Evet maalesef ki Viranşehir, Dünya ikincisi olarak Türkiye bayrağını Avrupa’da dalgalandıran bir şampiyonuna sahip çıkamadı ve ona yakışır bir karşılama yapamadı.Viranşehir, Viranşehir olalı şimdiye kadar böylesi bir şampiyon çıkaramadı ve çıktıktan sonra ise, sadece sosyal medya dışında, biz seninleyiz, biz seninle gurur duyuyoruz sözlerini yüzüne ve gözlerinin içine bakarak memleketini avrupalarda temsil eden bir şampiyon kıza söyleyemedi.

Sanki Viranşehir’de her hafta bir şampiyon çıkıyor ya, bu memleket sanki her hafta bir şampiyon çıkarmaktan ve karşılamaktan bıkmış gibi  binlerce km lik bir yolu katlederek,  binbir zorluklara rağmen ülkesine ve memleketine bir gurur yaşatıp bayrağını dalgalandıran bir kızın memleketine geldiği zaman gidip karşılama yapmasına, yinemi şampiyon çıktı dercesine acizdi?

ilçe Kaymakamı Ömer Dereci’nin talimatıyla Milli Eğitim Müdürü Mehdi Turğut tarafından saatler öncesinden ilçe basını tarafına yayınlansın diye bildirilen ve duyurulan karşılama saatinde inanın ben kendi şahsım olarak Viranşehir oraya yığılır büyük bir izdiham olur diye düşünüyordum. Çünkü şöyle bir baktığımız zaman Viranşehir’e hizmet konusunda o kadar çok sevdalı fikir ve akıl babaları vardı ki Viranşehir Viranşehir olalı böyle bir şampiyon görmemiş ismi Avrupalarda nam almış bunlar orayı yıkar diye düşündüm.

Ama maalesef yanılmışım.

Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçe Gençlik Spor Müdürlüğü ile birlikte Şampiyon kızımızın ailesinden birkaç kişi arkadaşlarından birkaç kişi ve Viranşehir basınının dışında pek kimse orada yoktu.Yani bu kıza daha doğrusu bir dünya şampiyonu Viranşehirli koca yürekli bir kıza birkaç kişi dışında kimse sahip çıkma adı altında karşılamaya gelmeye bile tenezzül etmemişti

Şimdi binbir zorluklarla oraya gidip ve başarı elde edemeseydi herkesin ağzında aynı sözler dökülürdü Bu memleketten bir şey çıkmaz lo? Biz kim kazanmak kim şampiyonluk kim?

O minicik yüreğiyle kocaman dünyanın şampiyonluğunu sırtına yükleyip haklı bir gururla memleketine doğru binbir zorluklarla varan bir kızı karşılamamak için dökülen sözler yine bir acizlik bir zavallılık kadar aynıydı.

Ma ne olmış şampiyon olmış? Sanki ne olmış?

He ma ne olmış?..

Bu memleket sanki her hafta bir Zelal Sarıoğlu gibi bir şampiyon çıkarıyor ya.Bu memleket artık her hafta bir Viranşehirli şampiyon adı duymaya bıkmış ya.Birde işi gücü bırakıp gidip karşılama yapılacak.Bak hele.

 

Artık ben ve kendi haber sayfam ekibi olarak ne diyeyim bilmiyorum ki.Bir onca yoklukla zorlukla mücadeleyle bir koca rekor kıran ve dünya şampiyonluğunu sırtına yükleyip  sözde Viranşehir sevdalısı insanların var olduğu memleketine doğru yol alan bir Zelal Sarıoğlu kadar yürekli  memleket sevdalısı ve azimli olamıyoruz ya.Ne diyeyim bilmiyorum?

Helal olsun sana şampiyon.

 Helal olsun sana güzel yürekli kız.

Sana bu saatten sonra sahip çıkmak ben memleketimi seviyorum, hizmet için varım. Hizmet sevdalısıyım diyen sorumluluk sahibi insanlarında, Memleketimi seviyorum hizmet istiyorum diye meydanlarda dolaşan vatandaşlarında boynunun borcudur. Sana sahip çıkmak bu memlekette bu saatten sonra menfaat ve çıkar için mücadele etmeyenlerin ve sadece hizmet için mücadele ediyorum diyenlerin boynunun borcudur.

Sana sahip çıkmak memleketime hizmet için varım, gittim gördüm baktım inceledim diyen memleket sevdalılarının boynunun borcudur.

 

Bunu sen bileğinin hakkıyla kazandın ve bu senin bileğinin hakkıdır...

 
Ondan gerisi ve ötesi ise ayıbıdır…

Artık bu saatten sonra, sana sahip çıkılması adı altında gösterilecek ilgi alaka ve dereceyle, bizlere kimlerin ne kadar hizmet sevdalısı var olduğunu görme fırsatını yarattığın içinde, sana ayrıca teşekkür ederiz

 

Ve ayrıca haber sayfamız ekibi olarak, başta ilçe kaymakamımız Ömer Dereci'ye İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehdi Turğut'a Viranşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü İbrahim İmamoğlu'na Antrenör Emir Can Alp, Milli takım Antrenörü Şeyhmus Gültekin'e ve Sait Akdağ'a ve bu şampiyonlukta emeği geçen tüm herkese özel teşekkürlerimizi iletiriz

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
MALATYA'DA MEYDANA GELEN DEPREM KORKUTTU!
MALATYA'DA MEYDANA GELEN DEPREM KORKUTTU!
MERAKLA BEKLENEN HEBER GELDİ.URFA'DA KORONAVİRÜS YOK
MERAKLA BEKLENEN HEBER GELDİ.URFA'DA KORONAVİRÜS YOK