Advert
Bu Makale 19 Haziran 2017 22:17:44 Tarihinde eklenmiştir. 677 Defa Okundu.
Murat SEVER                (İktisatçı-Araştırmacı Yazar)

Murat SEVER (İktisatçı-Araştırmacı Yazar)BABASI HALA HAYATTA OLANLAR

Baba gidince insanın sağ yanı gidiyor. Baba gidince insanın ömründen ömür gidiyor.

 

O daha sağ ken Kıymetini bilmediğimiz doğruları öğretince kendi yanlışlarımızın haklılığıyla işimize gelmediği için kızdığımız babalarımız. O daha hayattayken ah böyle yapmadın vah böyle yapmadın bak o öyle yaptı bak şu şöyle yaptı elin oğlu böyle elin kızı böyle diye sitem ettiğimiz kızdığımız hatta kavgalar ettiğimiz ama onu kaybettikten sonra ah ne kadar da haklıymışsın iyi ki de o yapmadıkların olmamış böylesi daha hayırlıymış dediğimiz babalarımız.

 

Hani her şeyin değeri kaybettikten sonra anlaşılır dediğimiz babalarımız. Keşke sen hayatta olsaydın da hiçbir şey olmasaydı. Keşke sen hayatta olsaydın bir çınar gibi dağ gibi arkamızda dursaydın da ne söyleseydin ne yapsaydın da yapsaydın hep senin dediğin olsaydı diyenlerden. Babalarını kaybettikten sonra bu sözleri bu duyguları yaşayanlardan olmamak için. Babası hayatta olanlar kırgın olanlar kızgın olanlar ah keşke babam olsaydı diye bugünün hatasını yarın pişmanlık duymamak için bugünkü pişmanlığı yaşayan evlatların yerinde olmamak için koşun gidin ona.

Hediye filan hiçbir şey almayın. Sizin ona en büyük hediyeniz onun o anda dökeceği duygusallık gözyaşı olacaktır. Babalık merhametiyle size sarılıp sizin kokunuz ona eşsiz bir hediye olacaktır.

 

Hayattayken babanın; Her şeyin telafisi hala vardır. Hayattayken babanın; Ahiret kurtuluşu hala vardır.

 

Gidince o kaybedince onu her şey gidiyor. Umut gidiyor huzur gidiyor dayanak gidiyor güç gidiyor cesaret gidiyor. Allahın sizin üstünüzden yardımı gidiyor. Gidiyor işte insanın hayatının yarısı gidiyor. O büyük kırgınlıkla o büyük sinirlikle ne yumuşak ne babalık merhameti vardır o küçücük yüreğinde. Belki kırınca kızınca kırılınca size bile ne büyük pişmanlıklar vardır onda. Ama baba işte gururlu işte belli etmez. Yüreği gözü kapıda senin gitmeni bekler özür dilemeni bekler senin ona sarılmanı bekler senin kokunu bekler.

 

Gidince elini öpüp gözlerinin içine bakınca sarılınca ona; O bakınca koca yanardağ misali olan ama eriyen karlar misaline dönüşen koca merhametli babalarımız.

 

Yeni bir güne başlayanda hala babası olanlar. Elinde 2 ekmek evinin yolunu tutan babası olanlar Derdinizi sıkıntınızı anlatacağınız düşüncelerinizi alacağınız babası olanlar. Her şeyden öte gözleri kapıda pencerede sizi bekleyen sizi görünce gururlanan koca bir dağ olan dayanak olan babası olanlar,

 

Hayattan karlı çıkmak istiyorsanız.Ve hala birazcık aklınız varsa

 

ÇOK GEÇ OLMADAN YARIN PİŞMAN OLMADAN BUGÜN BABANIZIN KIYMETİNİ BİLİNİZ!

Diğer Yazıları