Advert
Bu Makale 13 Haziran 2017 21:23:30 Tarihinde eklenmiştir. 800 Defa Okundu.
Murat SEVER                (İktisatçı-Araştırmacı Yazar)

Murat SEVER (İktisatçı-Araştırmacı Yazar)MEMLEKETE HİZMET SEVDASI

Daha ilk günler den itibaren viransehir.org sayfasının haberlerine başlarken ve memleketimizde yapılan bazı yanlışları haykırmak isterken bazı eleştirilere maruz kalmaya başladık. Hatta ne yazık ki bunun içinde bazı medya mensupları da vardı. Neden eleştirildiğimizi hatta bazı durumlarda neden tehdit’e kadar gidildiğini anlamış değildik. Bizim gayemiz mesela Dörtyol da okulların önünde bir üst geçit yapılmasını talep etmemiz ve önceki yapılan bir üst geçit’in sadece görüntüde kaldığını bir demir yığını olarak orada durduğunu anlatmak istedik. Yani yanlışları doğrularla değiştirtmek istedik ama bazı yandaşlardan menfaatlerden ya da çıkarlardan olmalı ki eleştirildik.

 

Ama yeni bir köprünün hizmet için yine yanlış bir yerde asansörlü ve yürüyen merdivenli olmasa bile en azından yapılmasında vesile olduk.

 

Esnafı yaşlısı genci sakatı daha doğrusu tüm Viranşehir halkını mağdur eden ve bir yılı aşkın bir süredir bitmeyen özelliklede esnafı mağdur eden siftahsız işyeri kapatmasına vesile olan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin prestij adı altında ki çalışmasını eleştirdik. Yanlışları bildirdik.

 

Köprü haberleri gibi bunda da eleştirildik bizim yanımızda olması gereken insanlar. Görevi bizim gördüğümüz yanlışları hatta kendi bildikleri yanlışları düzeltmede destek olması gereken insanlar maalesef ki bizi hep eleştirdi ve yanlış yaptığımızı söyledi.

 

 

Bizlerin bu memlekete hizmet sevdası dışında  kimseden menfaatimiz çıkarımız nede bir korkumuz yoktur.

Bizim sevdamız memlekete hizmet sevdası. Kısacası Viranşehir Sevdasıdır.

Yapılacak doğru ve akıllı yatırımlarla yetişen gençlerimize iş yaratma sevdasıdır.

Bizim sevdamız yapılacak doğru hizmetlerle memleket insanımızın başka memleketlere imrenip başka memleketlere göç etmemesi sevdasıdır.

Bizim sevdamız bu memlekete dışarıdan gelip memleketimizin tüm güzelliklerine hayran kalıp bizi imrenmeleri sevdasıdır.

Bizim sevdamız bu memlekette huzur ve güven içinde adam gibi adamlarla barış kardeşlik ruhu içinde yaşama sevdasıdır.

 

Bizler yanlışa yanlış, doğruya doğru demesini ve memleketimiz için fedakârlık yapan insanları baş üstünde tutmasını 1 km öteden gelen şahıslar önünde kalkıp ceketimizin iliğini ilikleyip saygı duymasını da biliriz. 

Gerekirse yanlışları düzeltmek için gerekli yönetimlerde görev almasını ve yanlışları silmesinide biliriz.

Kimseden bir eksiğimiz yok hatta eğitim olarak fazlalığımız var.

Bazılarından çok daha güzel ve çok daha kaliteli hizmet yapabileceğimizin de farkında ve inancındayız.

 

Buda böyle biline. Hiç bir makam ve hiçbir koltuk kimsenin babasının tapulu malı değildir.

 

Ve geçmiş dönemlere  şöyle bir dönüp bakınız, kimler geldi, kimler geçti. Bu Viranşehir’den. Kimler nasıl anılıyor, Hakkında neler söyleniyor. Unutmayın sakın. Halkımız hiçbir iyiliği de, yanlışlığı da asla unutmaz.

 

Ve bu hizmet sevdasıyla birlikte bizlerle beraber

 

Viranşehir’in değerlerine sahip çıkan canla başla yapılan hizmetleri takip eden ve bu yolda büyük başarı sağlayan ve TRT Sanatçıları Tarafından takip edilen, Güneydoğunun En Başarılı Haber Sitesi dalında ödüller alan Viranşehirliyiz Ezelden Sayfası Genel Yayın Yönetmeni Bir Mehmet Kayık olduğunu unutmayalım.

 

Okunma rekorları kıran yazılarıyla gündemi sürekli değerlendiren gündemi ayakta tutan ve atadan gelme siyaset tecrübesiyle yanlışları eleştiren ve doğruları ayakta alkışlayan siyasetçi işadamı ve yazar bir Lokman Şıhanlıoğlu olduğunu unutmayalım

 

Memlekete hizmet edecek insanları baş tacı eden. Gerekse bu memlekette olan ve gerek ekmek davasından dolayı şehir dışında olup ta Bu memleket sevdası uğruna canını verecek kadar fanatik olan.

 

Ve gerekir se hizmet için işini gücünü bırakıp kendilerine verilecek görevlere canla başla koşacak olan aslan gibi Viranşehirlilerin olduğunun da bilinmesini istedim

 

Viranşehirimizi Gerçekten Sevenleri, bedelsiz hizmet edenleri ve değerlerimizi korumak için çaba gösterenlerin unutulmaması dileğiyle ….

Diğer Yazıları