Advert
Bu Makale 30 Nisan 2017 20:13:24 Tarihinde eklenmiştir. 780 Defa Okundu.
Murat SEVER                (İktisatçı-Araştırmacı Yazar)

Murat SEVER (İktisatçı-Araştırmacı Yazar)ALLAH BANA DA YETER SİZE DE YETER

Ben sosyal hayattan makalelere devam ederken bazıları alkışlamak yerine burun kıvıra dursun.Ben yazmaya devam edeceğim.Çünkü gerçekler ve doğrular her zaman acıdır ve bazılarının hesabına gelmiyor. Başarı ödüllendirileceği yerde kıskanılıyor kıskanılmanın ötesinde yok edilmeye çalışılıyor. İstediğiniz kadar uğraşın başarı asla yok edilemez. Yok edilen ve önü kesilen her başarı senin ebediyen başarısızlık içinde isyankar ve rezil bir hayat yaşamandır. Yani kendi kaliteli bir insan gibi yaşamanın önünü kesmektir.

 

Batı ülkelerin de adamlar teknoloji üzerin de hep daha iyisini yapmak ve insanlık yoluna büyük hizmetler için çaba harcarken ve herkes bu başarıyı takdir edip alkışlarken.  O insanı dünyaya tanıtırken gururlanırken. Ne yazık ki bizim Türkiye de özellikle de Viranşehir de bazılarımız aman ha bu yükselişe geçen adamın önünü ben nasıl keserim. Aman ha benden yükseğe çıkmasın. Aman ha benden zengin olmasın. Aman ha benden çok okunmasın. Düşünceleri beslenmekte yani o başarının daha iyisini yapmak yerine başarının önünü kesmek peşinde. Ne kendisinin bir faydası olur bu millete nede bırakır ki bu başarılar millete hizmette faydalanılsın. Ama kendileri de mesela yeni modeli çıkmış telefonu gidip herkesten öncede alır. Alamasa da hayıflanır. Yapanı da kıskanır. Alanı da kıskanır. İnanın eline geçse o telefon firmasını da şikâyet eder sitem eder allem eder kulem eder kapattırır. Bu kadar cahil ve bu kadar medeniyetsiz bazı insanlarımız var ne yazık ki. Zaten bazı yerlere gelmememiz bu gibilerin yüzündendir.

 

 Aman ha aman ateş olsanız kendinizi yakarsınız haberiniz olsun.

 

Bırakın bu ayakları ya kim başarılıysa kim iyi hizmet etme yolundaysa buyurun hep beraber onu sırtlayalım. Senin için benim için sırtlayalım hizmet için gelecek için adam gibi insan gibi yaşamak için sırtlayalım.Eğer siyasette eğer teknolojide hizmette her şeyde.

 

Ma ne olacak ölecaksız.

 

Yeter be bu kıskançlığınız bu çekememezliğiniz. Arkadan çekiştirip önden menfaatiniz oldu mu yalakalık yaptığınız. Yeter be kendinizi rezil edip çoluk çocuklarınıza iyi bir baba örnek olamayışınız. Baktınız dişiniz geçiyor ha tamam. Baktınız dişiniz geçmiyor. O adamın arkasında pervane.

 

Bu yaşa geldim şerefimden borcumdan ve de duruşumdan kendi alanımda hiç kimseye ödün vermedim. Niceleri yok etmeye çalıştı beni ekmeğimle oynamaya çalıştı kendileri yok oldu gitti. Hala rezillik ve sefalet içinde yaşıyorlar. Ama ben hala yerimdeyim ben hala ayaktayım. Allahın izniyle. Benim kitabımda Kula kulluk yok. Kula mahkûmluk yok. Kuldan rızk ve ekmek beklemek yok. Hele kuldan korkum hiç yok. Elimden geldiği kadar maddi yada manevi aş iş ekmek sahibi ettiğim ve nasiplendirdiğim çok insan var.

 

Allah bana da yeter size de yeter. Benim hakkımda ne düşünüyorsanız Allah size bin mislini versin.

Diğer Yazıları