SAĞLIK SEKTÖRÜNDEKİ VURGUNLUK
Advert
SAĞLIK SEKTÖRÜNDEKİ VURGUNLUK
Fuat Gemalmaz

SAĞLIK SEKTÖRÜNDEKİ VURGUNLUK

Bu içerik 20 kez okundu.

 

Ülkemde geçmiş yıllardan bu günümüze göre çok değişimler ve gelişmeler gösteren sağlık sektörün daha iyileşmesini sağlamalıyız.

Sağlık sektörün geçmişten günümüze kadar büyük vurgunlar ile gündeme gelinmiştir.

Ülke genelinde halen nice sağlık kurumları sağlık hizmetleri sunan yerlerin kapanmış olması ve sağlıkta yapmış oldukları illegal durumlardan soruşturmaları devam edenlerin halen varlıkları devam etmektedir.

Sağlık sektörü devletin görevi halkına vatandaşına gerekli sağlık hizmetlerini sunmaya zorunluluk hallerinden biridir.

Özel sektörde bu hizmeti isteyen vatandaşında tamamen özeldeki kendi güçlerine dayalı olarak bu hizmetleri görmek istediğine göre bu hizmetin bedelini vermeyi kabullenmişlerdir demektir.

Özel sağlık hizmetleri veren yerlerin devlet ile hiç bir bağlantısı ve fatura bedeli ibrazlarının kabul edilmemesi gerekmektedir.

Devletimin vermişi olduğu sağlık hizmetlerinin yeterli ve günün şartlarına göre en uygun durumlardan ibaret ise ben bir vatandaş olarak buna katlanmak ve gerekli hizmeti ayrımlıksız olarak görüyor isen ben bunu kabullenmek zorundayım.

Benim şahsiyetimin servetimin varlığından dolayı böyle bir hizmeti böyle bir ortamı beğenmeyip başka bir kademede daha iyi şartlarda hizmet ve sağlık hizmeti istiyor isem bunun bedeline kendi cebimden karşılamayıda kabullenerek katlanmak zorundayım.

devletimin imkan ve olanaklarına biat etmeyip daha lüks bir şeyler istiyor isem o zaman benimde elimin cebime gideceğinin ve bunu kendi bütçemden karşılamamamın gerektiğini kabullenmek zorunda kalacağım demektir.

Ülkemin devletimin sunduğu hizmetleri benim devletimin hastanesi devletimin sağlık kurumları mevcut iken benim özel sektörlere gitmemin doğru olmadığı ve bu özel sektörlerin benim bir muayenemi adeta büyük bir kontrol ve hizmet edilmiş gösterip devletime benden habersizce fatura etmesi ile devletimin sağlık kurumunu soymasına adeta ortak olmamı sağlayan unsurlardır.

Geçmişte bu nedenlerden solayı büyük vurgunlar yapılan devletimin soyan kötü niyetli sağlık sektörünü hizmet sektöründen çok devletimi soyma sektörü olarak görenlerin artık devletimin özelikle birçok ille şehir hastahaneleri açarken diğer şehirlerde devletin eğitim kurumları olan üniversite hastanelerine destekleri dışında özel klinik ve özel hastahanelere katiyen fatura kabul etmemeleri ve oraya giden vatandaşlarımızın kendi ceplerinden özel hizmetlerini özel giderlerinden yapmasını bilmeleride gerektiğini bilmelerini sağlamalıyız.

gelişen büyüyen devletimin kendi vatandaşının sağlık hizmetini kendisinin de sağlayacağını bilmesi gerekmektedir.

Halkımızın özel hastahane ve kliniklere gidip devletimizi soyan illegal güçlere yandaşlık bilmeden ortaklık etmelerini sağlamamalıdır.

Özel hastanelerin artık devletin hizmet akademileri olmaktan çıkmalıdır.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Şanlıurfaspor’un Kupadaki Rakibi Belli Oldu
Şanlıurfaspor’un Kupadaki Rakibi Belli Oldu
İKİ AİLE ARASINDA SİLAHLI KAVGA: 3 ÖLÜ, 3 YARALI
İKİ AİLE ARASINDA SİLAHLI KAVGA: 3 ÖLÜ, 3 YARALI