BARIŞ PINARI HAREKATINDA İLK ŞEHİT OLAN ASKERİN İSMİ VİRANŞEHİR'DE Kİ BİR OKULA VERİLDİ
Advert

BARIŞ PINARI HAREKATINDA İLK ŞEHİT OLAN ASKERİN İSMİ VİRANŞEHİR'DE Kİ BİR OKULA VERİLDİ

Viranşehir kırsal mahallesinde bulunan Büyük Çavuş Ortaokulu'na Şehit Ahmet Topçu'nun ismi verildi.

BARIŞ PINARI HAREKATINDA İLK ŞEHİT OLAN ASKERİN İSMİ VİRANŞEHİR'DE Kİ BİR OKULA VERİLDİ
Advert

Suriye'nin kuzeyindeki oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu engellemek için başlatılan Barış Pınarı Harekatı'nın ilk asker şehidi olan Şehit Ahmet Topçu'nun ismi Viranşehir'de yaşayacak.

Büyük Çavuş Mahallesi Şehit Ahmet Topçu İmam Hatip Ortaokulunda yapılan açılış törenine İlçe Kaymakamımız Sayın Ömer Dereci, Garnizon Komutanı Piyade Yarbay Yasin Kip, Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, Belediye Başkan Yardımcısı M.Rağıp Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehdi Turğut, İlçe Müftüsü v. Şehmus Aslan, Şehit Ahmet Topçu'nun ailesi, Rabve Vakfı Başkanı Ahmet Topçuoğlu, CPM Yönetim Kurulu Başkanı ve Rabve Vakfı Üyesi Recep Palamut, mahalle muhtarları, okul müdürleri öğretmen ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Barış Pınarı Harekâtı'nın ilk asker şehidi Piyade Sözleşmeli Er Ahmet Topçu'nun isminin Viranşehir'de bir okula verilmesinden dolayı memnuniyetini dile getiren Rabve Vakfı Başkanı Ahmet Topçuoğlu, emeği geçenlere teşekkür etti. Şehit Ahmet Topçu'nun isminin bir okulda yaşatılacak olmasının Şehidin ailesini çok sevindirdiğini ifade eden Başkan Topçuoğlu, vakıf olarak okula destek olacaklarını kaydetti.

Viranşehir Kaymakamı Ömer Dereci, Şanlı Ordumuzun Suriye'de daha önceki harekatlarda olduğu gibi Barış Pınarı Harekatında da destan yazdığını belirterek, bu destanın Kahraman Mehmetçiğin eseri olduğunu kaydetti. Aziz Şehitlerin hatıralarını her zaman yüreklerinde taşıdıklarını ifade eden Dereci:

"Şehitlerimizi yüreğimizde taşıdığımız gibi okullarımıza da isimlerini vererek hatıralarını canlı tutmak istiyoruz.Bu okuldan mezun olacak tüm öğrencilerimiz Şehit Ahmet Topçu'nun bu vatan için canını verdiğini öğrenecekler. Şehidimizin ve şehitlerimizin kanı ile sulanmış bu Aziz Vatanımıza sahip çıkacak olan yeni nesil Şehit Ahmet Topçu'nun izinden gidecektir. Bu vesile ile Aziz Şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, Gazilerimize sağlık, sıhhat ve afiyet diliyorum" ifadelerini kullandı.

Açılış töreninin ardından Şehidin kardeşi Mert Can Topçu, kardeşinin isminin okula verilmesinden dolayı memnuniyetini dile getirerek Kaymakamımız Ömer Dereci başta olmak üzere katkısı olan herkese teşekkür etti. Kaymakam Ömer Dereci Şehit Ahmet Topçu'nun ailesine teşekkür plaketi takdiminde bulundu.

Programın sonunda Rabve Vakfı tarafından Şehit Ahmet Topçu İmam Hatip Ortaokulu öğrencilere giysi dağıtıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Viranşehir Şehit Ahmet Topçu Rabne Vakfı Kaymakam Ömer Dereci Ömer Dereci Mehdi Turgut Viranşehir Milli Eğitim Müdürü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
VİRANŞEHİR'DE  ÇOCUĞA ÇARPAN ARAÇ TAKLA ATTI
VİRANŞEHİR'DE ÇOCUĞA ÇARPAN ARAÇ TAKLA ATTI
YENİ VAKALAR ÇIKINCA 4 YENİ BİNA DAHA KARANTİNAYA ALINDI
YENİ VAKALAR ÇIKINCA 4 YENİ BİNA DAHA KARANTİNAYA ALINDI