Araştırmacı Yazar Nurdan Damla Viranşehir'de "Örnek Bir Kadın Hz. Hatice" Konferansı Verdi
Advert

Araştırmacı Yazar Nurdan Damla Viranşehir'de "Örnek Bir Kadın Hz. Hatice" Konferansı Verdi

Viranşehir Kaymakamlığı’nın Tarafından Viranşehir'e Davet Edilen Araştırmacı Yazar Nurdan Damla Kadınlara Özel ''Örnek Bir Kadın Hz. Hatice'' Konferansı Verdi

Araştırmacı Yazar Nurdan Damla Viranşehir'de
Advert

Viranşehir Kaymakamlığı’nın katkılarıyla Örnek Bir Kadın Hz. Hatice Konferansı düzenlendi. Konferansa konuşmacı olarak katılan Yazar Nurdan Damla, katılımcılara Peygamber Efendimizin eşi Hz. Hatice’nin örnek şahsiyetini anlattı. Viranşehir Belediye Konferans Salonu’nda düzenlenen ve sadece kadınlara yönelik olan konferansa Kaymakamımız Sayın Ömer Dereci’nin eşi Mediha Dereci Hanımefendi, kamu kurumlarının amir ve müdürlerinin eşleri ile Viranşehirli hanımlar katıldı.

Konferansın açılış konuşmasını yapan Kaymakam Ömer Dereci’nin eşi Mediha Dereci, Peygamber Efendimizin en büyük destekçisi Hz. Hatice’nin olgunluğu, şahsiyeti, fazileti, toplum içindeki rolü, fedakarlığı ve bilgisi ile rol model alınacak bir şahsiyet olduğunu belirtti.

Konferansa konuşmacı olarak katılan Araştırmacı Yazar Nurdan Damla ise yaptığı konuşmada,

son dönemlerde gençliğin ve kadınların bir rol modele ihtiyacı olduğunu belirterek, Hz. Hatice’nin bilinçli, ilim sahibi, vicdanlı ve çok çalışkan olduğuna dikkat çekti. Hz Hatice’nin hayatından bazı kesitleri dile getiren Yazan Nurdan Damla, Hz. Hatice’nin cahiliye döneminde sürekli olarak hakikat arayışı içerisinde olduğunu, kuzeni Varaka bin Nevfel’in eğitiminden geçtiği kaydetti. Cahiliye döneminde Hz. İbrahim’in izinde gidenler olan Haniflerden olan Hz. Hatice’nin hiçbir zaman putlara iltifat etmediğini kaydeden Yazar Nurdan Damla, Hz. Hatice’nin ahlaki üstünlüğü ve insani erdemlerinden dolayı kendi toplumu tarafından “Tahire” lakabını aldığını ifade etti. Peygamber Efendimize ilk inan ve en büyük destekçisi olan Hz. Hatice’nin yeterince Türkiye’de tanıtılamadığını belirten Yazar Nurdan Damla, Hz. Hatice’nin örnek şahsiyetinin yeni nesillere model olarak takdim edilmesi gerektiğini kaydetti.

Büyük bir ilgi ile takip edilen konferansın  sonunda, Mediha Dereci Hanımefendi Yazar Nurdan Damla’ya bir plaket takdim ederek, teşekkür etti.

Yazar Nurdan Damla büyük bir ilgi gösteren Viranşehirli kadınlara yazarın “Mü’minlerin Annesi Hazreti Hatice” isimli romanını imzalattı.

 

 

 

 

 

 

Nurdan Damla Örnek Bir Kadın HZ Hatice Viranşehir Konferans Mediha Dereci
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CUMARTESİ VE PAZAR SOKAK YASAĞINDA AÇIK OLACAK YERLER
CUMARTESİ VE PAZAR SOKAK YASAĞINDA AÇIK OLACAK YERLER
1 MAHALLE 77 EV KARANTİNAYA ALINDI
1 MAHALLE 77 EV KARANTİNAYA ALINDI