ARACINDAN ÇEVREYE ÇÖP ATANLARA CEZA YOLDA
Advert

ARACINDAN ÇEVREYE ÇÖP ATANLARA CEZA YOLDA

Kabahatler Kanunu kapsamında cezası olan ve zabıta ekiplerinin ceza kesebildiği yere çöp atma suçu, artık polisler tarafından da cezalandırılabilecek. Kanuna göre çevreyi kirletmenin cezası 5 bin TL'ye kadar çıkabiliyor.

ARACINDAN ÇEVREYE ÇÖP ATANLARA CEZA YOLDA
Advert
Çevre suçu işleyenlere yönelik belediye görevlilerine verilen ceza kesme yetkisinin kapsamı değişiyor. 5326 sayılı Kabahatler Kanunu'nun çevre kirliliğine yönelik yaptırımlarını öngören 41. maddesinde, önemli bir değişiklik yapılıyor.

 

TRAFİK POLİSİ VE JANDARMA DA CEZA KESEBİLECEK

 

Düzenleme sonrasında, belediye sınırları dışındaki alanlarda çevreyi kirletenlere yönelik trafik polisi ve jandarmanın da ceza kesmesine imkan verileceği belirtildi.

 

''BELEDİYE SINIRLARI DIŞINDA KOLLUK KUVVETLERİ KARAR VERİR''

 

Yapılacak değişiklik ile 5326 sayılı Kabahatler Kanunu 41. maddede yer alan, ''Bu kabahatler dolayısıyla idari para cezasına belediye zabıta görevlileri karar verir.'' fıkrası, ''Bu kabahatler dolayısıyla idari para cezasına belediye sınırları içerisinde belediye zabıta görevlileri, belediye sınırları dışında kolluk kuvvetleri karar verir.'' şeklinde değiştirilecek..

 

CEZA 5 BİN TL'YE KADAR ÇIKABİLİYOR

 

Kabahatler Kanunu'na göre çevreyi kirletmenin cezası 5 bin TL'ye kadar çıkıyor. Yine kanuna göre, oluşan kirliliğin kişi tarafından derhal giderilmesi halinde idari para cezasına karar verilmeyebiliyor.

 

Haberlisin
Polis ceza araçtan çöp atmak haberler Viranşehir haber son dakika en son dakika 5 bin tl ceza
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
VİRANŞEHİR'DE  ÇOCUĞA ÇARPAN ARAÇ TAKLA ATTI
VİRANŞEHİR'DE ÇOCUĞA ÇARPAN ARAÇ TAKLA ATTI
YENİ VAKALAR ÇIKINCA 4 YENİ BİNA DAHA KARANTİNAYA ALINDI
YENİ VAKALAR ÇIKINCA 4 YENİ BİNA DAHA KARANTİNAYA ALINDI