VİRANŞEHİR’DE 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA PROGRAMI DÜZENLENDİ
Advert

VİRANŞEHİR’DE 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA PROGRAMI DÜZENLENDİ

Kurtuluş Savaşı’nın Başkomutanı, Cumhuriyetin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ebediyete irtihalinin 81. Yıldönümünde Viranşehir’de törenle anıldı

VİRANŞEHİR’DE 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA PROGRAMI DÜZENLENDİ
Bu içerik 611 kez okundu.
Advert

Kurtuluş Savaşı’nın Başkomutanı, Cumhuriyetin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ebediyete irtihalinin 81. Yıldönümünde Viranşehir’de törenle anıldı. Viranşehir Kaymakamlığı Tören Alanında başlayan anma töreni saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşı’nın ardından Atatürk Anıtına çelenk sunulması ile devam etti.

Viranşehir Kaymakamlığında yapılan anma törenine, Kaymakam Ömer Dereci, Garnizon Komutanı Piyade Yarbay Yasin Kip, Belediye Başkanı Salih Ekinci, Cumhuriyet Başsavcısı Hikmet Semiz, AK Parti Viranşehir İlçe Başkanı Ali Tekin,kurum amir ve müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, gaziler, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Viranşehir Kaymakamlığı’nda düzenlenen törenin ardından anma programı Belediye Kültür Merkezinde devam etti. Günün anlam ve önemi ile ilgili yapılan konuşmaların ardından sergi salonundan Atatürk’ün hayatının anlatıldığı sergi Kaymakam Ömer Dereci ve beraberindeki heyet tarafından ziyaret edildi.

Viranşehir Kaymakamı Ömer Dereci 10 Kasım Hatıra Defterine günün anlam ve önemini içeren duygu ve düşüncelerini kaleme aldı. Kaymakam Dereci 10 Kasım Hatıra Defterine: “Muasır Medeniyetler seviyesine çıkmak için tüm gücümüzle çalışmayı sürdürüyoruz. Dahili ve harici bedbahtlara rağmen vesiyetiniz emanetimizdir. Bu vesile ile şahsınız ve silah arkadaşlarınız ile birlikte tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Ruhun şad olsun" ifadelerini yazdı.

Anma programının sonunda Kaymakam Ömer Dereci ve beraberindeki heyet anma programına katılan öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

10 kasım viransehir atatürk mustafa kemal haberler viranşehir haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
YÜKLEDİĞİ GİYSİLERİ YERİNE TESLİM ETMEYEREK SAKLAYAN ŞAHIS URFA'DA YAKALANDI
YÜKLEDİĞİ GİYSİLERİ YERİNE TESLİM ETMEYEREK SAKLAYAN ŞAHIS URFA'DA YAKALANDI
VİRANŞEHİR'DE İKİ  OKUL DAHA  Z KÜTÜPHANESİ'NE KAVUŞTU
VİRANŞEHİR'DE İKİ OKUL DAHA Z KÜTÜPHANESİ'NE KAVUŞTU