KAYMAKAM DERECİ: GENÇLERİMİZİ UYUŞTURUCU VE BAĞIMLILIK BATAKLIĞINDAN KURTARMA MÜCADELESİNİ VERECEĞİZ
Advert

KAYMAKAM DERECİ: GENÇLERİMİZİ UYUŞTURUCU VE BAĞIMLILIK BATAKLIĞINDAN KURTARMA MÜCADELESİNİ VERECEĞİZ

Bağımlılıkla Mücadele Eylem Planı kapsamında Viranşehir Kaymakamlığı Toplantı Salonunda toplantı düzenlendi. Kaymakam Ömer Dereci başkanlığında düzenlenen toplantıya ilgili kamu kurum amir ve temsilcileri katıldı.

KAYMAKAM DERECİ: GENÇLERİMİZİ UYUŞTURUCU VE BAĞIMLILIK BATAKLIĞINDAN KURTARMA MÜCADELESİNİ VERECEĞİZ
Advert

Bağımlılıkla Mücadele Eylem Planı kapsamında Viranşehir Kaymakamlığı Toplantı Salonunda toplantı düzenlendi. Kaymakam Ömer Dereci başkanlığında düzenlenen toplantıya ilgili kamu kurum amir ve temsilcileri katıldı.

2019 Yılı Uyuşturucu ile Mücadele Eylem Planı çerçevesinde yürütülen çalışmaların daha koordineli ve daha sistemli olması için birçok kez toplantı düzenlediklerini ifade eden Kaymakam Ömer Dereci bu çalışmaların olumlu sonuçlar doğurduğunu kaydetti.

Viranşehir’de kolluk kuvvetleri tarafından uyuşturucu tacirleri ile yoğun ve gayretli bir mücadele içinde olduklarını belirten Sayın Dereci, gençleri ve toplumu hedef alan uyuşturucu ve madde bağımlılığı ile tüm kamu kurumlarının, sivil toplum kuruluşlarının ve halkın desteği ile etkin bir şekilde mücadele edilebileceğini söyledi.

Madde bağımlılarını ve risk gruplarını ayrı ayrı değerlendirmek gerektiğini kaydeden  Dereci: " Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığı ile mücadelede ilçenin risk haritasının çıkarılması gerekmektedir. Risk bölgelerini belirlendikten sonra madde bağımlığına yönelik mücadele eylem planı çerçevesini çizilerek çalışmalar yürütülmelidir. Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığı ile mücadelenin tek elden yönetilmesi çok önemlidir. Uyuşturucu madde kullanımını engellemek için yapılan eğitimlerin maddeye hiç bulaşmamış veya madde hakkında hiç bilgisi olmayan gruplarda özeti oluşturduğu kanıtlanmış bir olgudur. Doğru yöntemler ve akılcı stratejilerle uyuşturucu madde kullanım oranını ilçemizde en aza indirebileceğimize inanıyorum" ifadelerini kullandı.

 

Bağımlılıkla Mücadele Eylem Planı toplantısında bir sunum gerçekleştiren Viranşehir Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. İlhan Erkan Uyuşturucu ile Mücadele Birimi tarafından yürütülen çalışmalar ile ilgili bilgi verdi. Madde Bağımlısı haline gelmiş 65 kişiye yönelik çalışma sürdürdüklerini, 50 kişinin tedavi altına alındığını 15 kişinin önleme ve yönlendirme hizmetlerinden faydalandığını aktaran Erkan, diğer kamu kurumaları ile eşgüdüm ve koordinasyon içinde çalıştıklarını kaydetti. 


Toplantı sonunda; İlçedeki risk gruplarının haritasının çıkarılması, risk bölgelerinin belirlenmesi, hedef kitlenin çerçevesinin çizilmesi, Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığı ile Mücadele Biriminde görev alacakların belirlenmesi, tedavi sürecinden sonra madde bağımlılığını terk etmiş olanların tekrar madde kullanımına başlamaması için alınması gereken önlemler ile uyuşturucu ve madde bağımlılığı eğitimlerinin tek elden yürütülmesi konularında karar alındı.

 

viransehir ömer dereci uyusturucu mücadele eylem planı viransehir haber abbas mutlu murat sever
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
VİRANŞEHİR'DE  ÇOCUĞA ÇARPAN ARAÇ TAKLA ATTI
VİRANŞEHİR'DE ÇOCUĞA ÇARPAN ARAÇ TAKLA ATTI
YENİ VAKALAR ÇIKINCA 4 YENİ BİNA DAHA KARANTİNAYA ALINDI
YENİ VAKALAR ÇIKINCA 4 YENİ BİNA DAHA KARANTİNAYA ALINDI