VİRANŞEHİR'DE AÇILACAK TEKSTİL FABRİKASINDA ÇALIŞACAK KADINLAR KAYMAKAMLIK BÜNYESİNDE EĞİTİM GÖRDÜKTEN SONRA İŞE BAŞLAYACAKLAR
Advert

VİRANŞEHİR'DE AÇILACAK TEKSTİL FABRİKASINDA ÇALIŞACAK KADINLAR KAYMAKAMLIK BÜNYESİNDE EĞİTİM GÖRDÜKTEN SONRA İŞE BAŞLAYACAKLAR

Viranşehir Kaymakamlığı Becerikli Kadınlar Merkezinde kadınlara yönelik meslek edindirme kursları devam ediyor.

VİRANŞEHİR'DE AÇILACAK TEKSTİL FABRİKASINDA ÇALIŞACAK KADINLAR KAYMAKAMLIK BÜNYESİNDE EĞİTİM GÖRDÜKTEN SONRA İŞE BAŞLAYACAKLAR
Advert

Viranşehir Hürriyet Mahallesinde Kaymakamlık Proje Ofisi bünyesinde faaliyet yürüten Becerikli Kadınlar Merkezi Tekstil Atölyesini İlçe Kaymakamı Ömer Dereci'nin eşi Mediha Dereci Hanımefendi ziyaret etti. Becerikli Kadınlar Merkezinde incelemelerde bulunana Mediha Dereci Hanımefendi yürütülen faaliyetler hakkında Kaymakamlık Proje Ofisi Koordinatörü Fethi Üncal'dan bilgi aldı.

Viranşehir'deki kadınların meslek eğitimi alarak ekonomik hayatta aktif olmalarını çok önemsediğini ifade eden Mediha Dereci Hanımefendi, bu amaçla birçok sosyal projede yer aldığını kaydetti.

 

MEZUNLAR KISA BİR SÜRE SONRA TEKSTİL FABRİKASINDA İŞE BAŞLAYACAK

Hürriyet Becerikli Kadınlar Merkezi Tekstil Atölyesinden mezun olan kadınların tekstil fabrikasında çalışmaya başlayacaklarını kaydeden Mediha Dereci Hanımefendi yaptığı açıklamada:

" Emek yoğun sektörlerde mesleki eğitim almış ara elemana çok ihtiyaç duyuluyor. Bu ihtiyacın giderilmesi amacı ile Kaymakamlığımız bünyesinde kurulan tekstil atölyesinde bayanlar tekstil fabrikası şartlarında eğitim görüyor. Buradan mezun olan bayanlar 15 gün içinde faaliyete başlayacak olan tekstil fabrikasında işe başlayacaklar. Viranşehir şartlarında düşünüldüğünde, mesai kavramı içerisinde sigortalı bir şekilde kadınların iş bulabilmesi ve aile ekonomisine katkıda bulunabilmesi çok önemli bir durum" ifadelerini kullandı.

       

 YENİ İSTİHDAM ALANLARI İÇİN ÇALIŞIYOR

Viranşehir'de işsizliğin önemli bir sorun olduğunu belirten Mediha Dereci Hanımefendi,

Viranşehir Organize Sanayi Bölgesinde yeni istihdam alanlarının açılması için eşi Kaymakam Sayın Ömer Dereci'nin mesai harcadığını belirterek:

" İnşallah yakın zamanda Viranşehir halkına güzel müjdeler verilecektir. Eşim Ömer Dereci, Viranşehir'de yeni istihdam alanlarının açılması için gayret sarf ediyor. Bugün burada gördüğümüz manzara yürütülen faaliyetlerin ne kadar olumlu sonuçlar verdiğini gösteriyor. Hergün tarlalara giderek yevmiye ile çalışan kadınlarımız tekstil atölyesinde meslek öğreniyor. Bu bizi çok mutlu ediyor. Viranşehir'de ki tüm kadınlar bizim için çok değerlidir. Onların da daha iyi daha müreffeh daha insanca bir hayat yaşamaya hakları var. Ben Viranşehirli kadınların her zaman yanında ve destekçisi olmaya çalışacağım. Bizlere gösterdikleri sevgi, verdikleri değer yüreğimizi ısıtıyor." ifadelerini kullandı.

        

Kaymakamı Ömer Dereci'nin eşi Mediha Dereci Hanımefendi teksil atölyesini ziyaret ettikten sonra Hürriyet Becerikli Kadınlar Merkezinde faaliyete devam eden kuaförlük, elle makine nakışı, okuma yazma ve Kur'an Kurslarında incelemelerde bulundu. Mediha Dereci Hanımefendi, ziyaretin ardından Becerikli Kadınlar Merkezinde görevli usta öğreticilerle gayretlerinden teşekkür ederek merkezden ayrıldı.

 

 

 

 

Ömer Dereci Mediha Dereci Viranşehir Kaymakamı Viranşehir haberler son dakika Me
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
VİRANŞEHİR'DE  ÇOCUĞA ÇARPAN ARAÇ TAKLA ATTI
VİRANŞEHİR'DE ÇOCUĞA ÇARPAN ARAÇ TAKLA ATTI
YENİ VAKALAR ÇIKINCA 4 YENİ BİNA DAHA KARANTİNAYA ALINDI
YENİ VAKALAR ÇIKINCA 4 YENİ BİNA DAHA KARANTİNAYA ALINDI