Öğretmen Ve Öğretmen Adayları MEB`in Yeni Vizyonuna Hazırlanıyor
Advert

Öğretmen Ve Öğretmen Adayları MEB`in Yeni Vizyonuna Hazırlanıyor

Milli Eğitim Bakanlığı`nın yeni eğitim vizyonu öğretmen ve öğretmen adaylarında farklı yetkinlikler istiyor.

Öğretmen Ve Öğretmen Adayları MEB`in Yeni Vizyonuna Hazırlanıyor
Advert
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan 2023 Eğitim Vizyonunda yer alan “Tasarım-Beceri Atölyeleri” ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde önemli bir uygulama alanı haline geliyor.  

 

Atölyeler, çocukları soru çözme, konu anlatımı gibi bir eğitim anlayışından çok üretim yapmaya, etkileşime, derinleşmeye doğru yöneltecek. Bu atölyelerde öğretmenler ek ücret karşılığı görev alacaklar. Çocuklar için felsefe (Philosophy for Children-P4C), 21.yy becerileri olarak kabul edilen yaratıcı, özenli, dayanışmacı ve eleştirel düşünmeyi, erken yaşlardan itibaren çocuklara kazandırmayı amaçlayan pedagojik bir yöntem.  

 

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 Eğitim Vizyonu’nu açıklamasından sonra öğretmenler, 21.yy becerileri olarak kabul edilen P4C eğitimine yoğun ilgi gösteriyor. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı’nın üniversiteler de pedagojik formasyon eğitimine izin vermemesi sonrasında, öğretmen adayları da programa ilgi göstermeye başladı.

 

Özellikle İstanbul’da yoğun ilgi gören P4C eğitim programı, öğretmenlerin ve öğretmen adaylarının talebi nedeniyle Beykoz Üniversitesi tarafından internet üzerinden erişilebilir hale getirildi. Üniversiteden konu ilgili olarak yapılan açıklamada, “ülkemizin her yerindeki öğretmenlerimizin ve öğretmen adaylarımızın bu yetkinliği kazanmaları için internet üzerinden, zaman ve mekân farkı gözetmeksizin ve sürekli erişim ile eğitim materyallerine ulaşabilecekleri” belirtildi. İnternet üzerinden gerçekleştirilecek P4C eğitim programı ile öğretmenlerin ve öğretmen adaylarının eğitime ilişkin tüm süreçlere hakim olmaları planlanmış. Programı hakkında detaylı bilgiye arti.beykoz.edu.tr web adresinden veya 0850 304 31 34 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.  

 

Haber7
Meb vizyon öğretmen adayları Viranşehir haber haberler son dakika eğitim habetleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CUMARTESİ VE PAZAR SOKAK YASAĞINDA AÇIK OLACAK YERLER
CUMARTESİ VE PAZAR SOKAK YASAĞINDA AÇIK OLACAK YERLER
1 MAHALLE 77 EV KARANTİNAYA ALINDI
1 MAHALLE 77 EV KARANTİNAYA ALINDI