VİRANŞEHİR BELEDİYESİNDEN ÇIKARILAN 27 MAĞDUR İŞÇİ'NİN DURUMU NE OLACAK?
Advert

VİRANŞEHİR BELEDİYESİNDEN ÇIKARILAN 27 MAĞDUR İŞÇİ'NİN DURUMU NE OLACAK?

Viranşehir Belediyesinden Usul Ve Esaslara Aykırı Diye İddia Edilerek İşten Çıkarılan 27 İşçi Durumunun Ne Olacağı Belirsizliğini Koruyor

VİRANŞEHİR BELEDİYESİNDEN ÇIKARILAN 27 MAĞDUR İŞÇİ'NİN DURUMU NE OLACAK?
Advert

31 Mart gecesi Ak Parti’nin belediyeyi almasının zaferiydi Viranşehir'de. Koltuğa oturan yönetim daha 2.ayın sonunda bir karar aldı ve Virbel şirketiyle alınmış 27 işçinin işine son verildi. Sebebi ise Kayyum belediyesinin usulsüz olarak bunları işe almasıydı

Daha öncesinde Virbel müdürünün işine son verilen kararla, bu 27 kişinin çıkarılacağı gözüyle bakılıyordu. Ama çok kişi aynı şeyi söylüyordu Ak Parti Belediyesi işçi çıkarmaz.

Daha öncesi çadırkent işçilerinin mağduriyetliğini Viranşehir’de ilk ben haber yapmış 527 işçinin Ankara’ya kadar sesi olmuştum. Şimdi bana diyorlar ki bu konuda neden sessiz kaldın?

Bu konuda sessiz kalmamın nedeni işten çıkarılan işçilere tekrar geri alınacaksınız diye umut verilmesiydi. Yani tüm umudunu buraya bağlayan evinin çoluk çocuğunun nafakasını buradan sağlayan borca giren harca giren kredi çeken 27 işçi tekrar geri alınacak umudu vardı bizde. Usulsüz alınmış olarak görmediğimiz bu işte bir yanlışlık yada bir hata vardı ve düzeltilecek, 27 işçi kaldığı yerden işlerine devam edecek  gözüyle bakıyorduk.

Peki ama neden usul ve esasa uygun alınmadılar?

Hem zaten 27 kişiye ekmek vermek iş aş vermek ne kadar usulsüzlük olabilirdi ki? Sonuçta bir ekmek davası vardı ortada ve 27 kişiyle birlikte  bu insanların ailelerinin karnı doyacaktı. Bu insanlar Kendi memleketinde kendi ailesinin yanında kalarak kendi memleketinde hizmet edip evine ekmek götürecek ailesi çoluk çocuğu gurbet eldeki  bir eş bir baba bir evlat için hasret çekmeyecekti. Hem birde bu işten çıkarılan insanlar sizin memleketinizin öz evladı. Usulsüz diye belirtilen olayda vatandaşa umut olmaktan ekmek parası kazandırmaktan ne kadar usulsüzlük olabilir ki.Ne kadar doğrusununuz bilmiyoruz ama Hadi doğru diyelim. Demek ki ihtiyaç vardı bu insanlar orada çalıştırılıyordu. Bu durum düzelttirilip neden bu insanlar geri alınmadı?

 

Ama ne yazık ki  5 aydır işten çıkarılan hiçbir işçi geri alınmadığı gibi tazminatını almaya giden çoğu insanlara ben usul ve esaslara aykırı girdim belgesi imzalatılıp tazminatı verileceği belirtiliyor.Ve ayrıca eğer ki tazminatını alırsansa bir daha belediyede çalışamazsın deniliyordu. İşten çıkarılan işçiler ise belki bir umut diye tazminatını almaktan vazgeçip hala bekliyor.

 

Her ne kadar usulsüzlük olsa bile bu işte bunlara sahip çıkmak işi usulüne göre işe almak sizin boynunuzun borcu.

Bizde bekliyoruz bu insanlara verilen sözler ne zaman tutulacak ve yardım edilecek diye.

 

 

 

Viranşehir Belediyesi Belediye 27 İşçi Belediyeden çıkarılan işçiler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
VİRANŞEHİR'DE  ÇOCUĞA ÇARPAN ARAÇ TAKLA ATTI
VİRANŞEHİR'DE ÇOCUĞA ÇARPAN ARAÇ TAKLA ATTI
YENİ VAKALAR ÇIKINCA 4 YENİ BİNA DAHA KARANTİNAYA ALINDI
YENİ VAKALAR ÇIKINCA 4 YENİ BİNA DAHA KARANTİNAYA ALINDI