Viranşehir'de 19 Eylül Gaziler Günü Törenle Kutlandı
Advert

Viranşehir'de 19 Eylül Gaziler Günü Törenle Kutlandı

Viranşehir’de, 19 Eylül Gaziler Günü düzenlenen çeşitli tören ve etkinliklerle kutlandı. 

Viranşehir'de 19 Eylül Gaziler Günü Törenle Kutlandı
Advert

 

Viranşehir Kaymakamlığı Hükümet konağı bahçesinde düzenlenen törene, Kaymakamı  Ömer Dereci, 1.Hudut Taburu Garnizon Komutanı Piyade Binbaşı Yasin Kip,  İlçe Belediye Başkanı Salih Ekinci, Cumhuriyet Başsavcısı Hikmet Semiz, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ögür Çelebi, Viranşehir Şehit Aileleri Derneği Başkanı Seyyid Mücahit Seyit, Gaziler Derneği Başkanı Sinan Yaşar,adli, idari ve askeri erkân, sivil toplum kuruluşları mensupları, kamu kurum ve daire müdürleri ile vatandaşlar katıldı.

 

Kaymakamlık, Garnizon, Belediye ve Muharip Gaziler Derneğinin çelenk sunumu ile başlayan tören, saygı duruşunun ardından okunan istiklal marşı ile başladı.
Protokol üyeleri, Hükümet Konağı önünde düzenlenen törenin aradından Viranşehir Muharip Gaziler Derneğini ziyaret etti.

 

Kutlama programı, yaklaşık 30 dakika süren ziyaretten sonra Polis evinde Viranşehir Belediyesi tarafından gaziler onuruna verilen öğle yemeğiyle devam etti.


Yemekten önce günün anlam ve önemini anlatan ilçe  Kaymakamı  Ömer Dereci, Ülkenin bağımsızlığı ve geleceği uğruna üstün görev anlayışıyla kahramanca mücadele vererek, bu yolda hayatlarını feda eden aziz şehitlere ve gazilere minnettar olduklarını belirtti.


Geçmişten bugüne dek Türkiye üzerinde oynanan oyunlara dikkat çeken İlçe Kaymakamı Ömer Dereci,  birlik ve beraberlik vurgusu yaparak, “Bizlere düşen aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizin emaneti olan kutsal vatan topraklarına ebediyen sahip çıkma ve yaşatma ülküsü uğrunda milli birlik ve kardeşliğimizi her zamankinden daha fazla perçinlemektir” dedi.

 

Gazilerin 19 Eylül Gaziler gününü kutlayan İlçe Belediye Başkanı Salih Ekinci ise, Vatanın bölünmez bütünlüğü şiyarıyla canlarını fedan eden tüm aziz şehitlerimizi ve vefat eden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan kahraman gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Viranşehir kaymakamı Gaziler günü Ömer Dereci
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ŞANLIURFASPOR MAÇINI YÖNETECEK  HAKEM BELLİ OLDU
ŞANLIURFASPOR MAÇINI YÖNETECEK HAKEM BELLİ OLDU
VİRANŞEHİR'DE KAZA
VİRANŞEHİR'DE KAZA