VATANINI SEVENLER FEDERASYONUNDAN AZERBAYCAN’A DESTEK
Advert

VATANINI SEVENLER FEDERASYONUNDAN AZERBAYCAN’A DESTEK

Vatanını Sevenler Federasyonu Türkiye ve Avrupa’da teşkilatlanma çalışmalarına hız verirken diğer taraftan milli konularda da çeşitli etkinlik ve organizasyonlar düzenlemeye devam ediyor.

VATANINI SEVENLER FEDERASYONUNDAN AZERBAYCAN’A DESTEK
Advert

Vatanını Sevenler Federasyonu Türkiye ve Avrupa’da teşkilatlanma çalışmalarına hız verirken diğer taraftan milli konularda da çeşitli etkinlik ve organizasyonlar düzenlemeye devam ediyor.

Genel Başkan Yardımcısı, Teşkilat Başkanı, Ege Bölgesi Koordinatörü, İş İnsanı İzmir İl Başkanı Serdar Tüzün, “Kars, Iğdır, Muş, Van, Hakkari, Şırnak gibi illerde hem temsilcilik açtıklarını hem de etkinlikler yaptıklarını Türkiye ve Avrupa’da örgütlenme çalışmalarına hız verdiklerini belirterek, ülkemizin dört bir yanını geziyorum. İllerde temsilcilik düzeyinde büyük ilgi var. Üye sayımız büyük bir patlama var. Biz her yerde ve zeminde ülkemizin ve Türk dünyasının hak ve hukukunu korumak için her türlü çabayı göstereceğiz” diye konuştu.

Serdar Tüzün, Türk dünyası olarak toprakları işgal edilen ve emperyal güçler tarafından desteklenen işgalci Ermenistan’a karşı, Azerbayca’nın haklı davasında Tük milleti olarak onların yanında olduğumuzu göstermek için Iğdır’da sınır boylarında Azerbaycanlı kardeşlerimize destek organizasyonu yaptıklarını kaydetti.

AZERBAYCAN’IN SEVİNCİ SEVİNCİMİZ, KADERİ KADERİMİZDİR

Vatanını Sevenler Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Yılmaz ise,

“Atatürk’ün dediği gibi, Azerbaycan’ın sevinci sevincimiz, kederi kederimizdir. Bugün burada toplanma sebebimiz Azerbaycan-Ermenistan Savaşı’nda kanımızla canımızla kardeş ülke Azerbaycan’ın yanında olduğumuzu belirterek, insanlıktan nasibini almamış terörist Ermenistan’ın pisliklerini yüzüne vurmaktır. Bunun için önce tarihe şöyle bir bakmak gerek” diyerek şu açıklamayı yaptı:

“Osmanlı İmparatorluğu içerisinde yüzlerce yıl yaşayan Ermeniler her türlü makama gelmiş, hiçbir kötü muameleye uğramamıştır. En rahat yaşayan halk olmalarına rağmen Osmanlı’nın en zayıf anında Emperyalistlerin kışkırtmalarıyla ve verdikleri silahlarla bilhassa bu bölgelerde isyan başlatarak yüzlerce yıl birlikte yaşadığı insanlarımızı, insanlık dışı bir vahşetle katletmiş, daha sonra bastırılan isyanı ise Emperyalist dostlarıyla beraber yüz yıldır dünyaya Ermeni katliamı olarak yutturmaya çalışmaktadır. Hal böyleyken, 1991 yılında Azerbaycan Türk devletinin en zayıf anında tıpkı bu bölgelerde yapmış olduğu katliamın aynısını bu sefer Karabağ’da, Hocalı’da yapmış, binlerce Azerbaycan Türkünü vahşice katletmiş, milyonlarcasını evinden, yurdundan ederek Karabağ’ı işgal etmiştir.

Birleşmiş Milletler’in, “Karabağ Azerbaycan toprağıdır Ermenistan çekilmelidir.” diye 3 defa karar almasına rağmen Ermenistan işgal ettiği topraklardan çekilmemiş bu işi çözmek için görevlendirilen Birleşmiş Milletler’in üç daimi üyesi ise işgali sona erdirmek yerine Azerbaycanı 30 yıldır oyalamıştır. Tüm bunların üzerine 40 gün önce arsızca Azerbaycan Türk Devleti’ne tekrar saldıran Ermenistan bu sefer karşısında zayıf Azerbaycan’ı bulamadı. Ermenistan cephede yenilirken aklını başına alıp işgal ettiği topraklardan çekilmek yerine sabah akşam Emperyalist babalarından yardım dilenerek savaşı devam ettirmekte ve ne kadar cani olduklarını da sivil yerleşim bölgelerine saldırarak bütün dünyaya göstermektedir.

Emperyalistlerin korkulu rüyası olan Türklüğü yok etmek için

Türkleri Kazak, Azeri, Türkmen, Kırgız, Özbek olarak bölüp Anadolu’daki bizleri de Laz, Kürt, Boşnak, göçmen gibi küçük parçalara ayırmaya çalıştıklarını biliyoruz. Vatanını Sevenler Federasyonu olarak buradan onlara diyoruz ki ne kadar çabalarsanız çabalayın Çanakkale de Sakaryada prangalarınızı kırdık 1974’de Kıbrıs Türklerinin özgürleştiği gibi yarın Karabağ da özgürleşecek. Sırasıyla esaret altındaki tüm Türkler özgürleşerek Türk Birliği mutlaka gerçekleşecek sömürü düzeniniz bitecektir! Birliğimiz daim yolumuz aydınlık olsun. Ne mutlu Türküm diyene diyorum.”

Vatanını Sevenler Federasyonu Serdar Tüzün Vatanını Sevenler Federasyonu Genel Başkanı Serdar Tüzün
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SÜRÜCÜSÜNÜN DİREKSİYON HAKİMİYETİNİ KAYBETTİĞİ ARAÇ DEREYE UÇTU
SÜRÜCÜSÜNÜN DİREKSİYON HAKİMİYETİNİ KAYBETTİĞİ ARAÇ DEREYE UÇTU
VALİ ERİN UYARDI!
VALİ ERİN UYARDI!