ŞEHİT KAYMAKAM MUHAMMED FATİH SAFİTÜRK'ÜN AİLESİNDEN KAYMAKAM ÖMER DERECİ'YE ZİYARET
Advert

ŞEHİT KAYMAKAM MUHAMMED FATİH SAFİTÜRK'ÜN AİLESİNDEN KAYMAKAM ÖMER DERECİ'YE ZİYARET

Derik Kaymakamlığı yaptığı dönemler uğradığı hain saldırı sonucu Şehit olan Muhammed Fatih Safitürk'ün ailesi Viranşehir Kaymakamı Ömer Dereci'yi makamnda ziyaret etti

ŞEHİT KAYMAKAM MUHAMMED FATİH SAFİTÜRK'ÜN AİLESİNDEN KAYMAKAM ÖMER DERECİ'YE ZİYARET
Advert

Mardin'in Derik ilçesinde Kaymakam olarak görev yaptığı sıralar PKK'lı teröristler tarafından yapılan terör saldırısında şehit olan İlçe Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk'ün ailesi Viranşehir kaymakamı Ömer Dereci'yi makamında ziyeret etti

Kendisine yapılan bu ziyaretten dolayı ziyadesiyle memnun olduğunu ve onur duyduğunu belirten kaymakam Dereci, Aileye tekrar başsağlığı ve sabır dileyerek Şehit kaymakam Muhammed Fatih Safitürk'ü unutmayacağını her zaman dularında olduğunu ifade etti.

Kaymakam Dereci'ye başarı dileklerini ileten Baba Kasım Safitürk, kendilerine gösterilen yakın ilgi ve alakadan dolayı kaymakam Dereciye başarılar dileyerek, dua etti

Muhammed Fatih Safitürk Kimdir?

Muhammed Fatih Safitürk, 1981 yılında Sakarya'da dünyaya geldi. İlk ve ortaöğretim eğitiminin ardından Marmara Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi ve Uluslar arası İkişkiler bölümünde okumaya başladı. Buradan 2004 yılında mezun oldu.

2005 senesinde Ulaştırma Bakanlığı, Savunma sekreterliğinde memur olarak görev yaptıktan sonra 2006-2008 yılları arasında Kültür ve Turizm Bakanlığı, Tanıtma Genel Müdürlüğünde Uzman Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

2009 yılında Kastamonu'nun Küre ilçesi Kaymakam vekili olarak göreve başlayan Safitürk, 2010 yılında yüksek lisans eğitimini İngiltere'deki University of Exeter’da tamamlamıştır.

2011-2013 yılları arasında Bolu Kıbrıscık Kaymakamı ve 2013-2015 seneleri arasında da Bingöl Kiğı Kaymakamı olarak görev yapmıştır.

Daha sonra İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmünde Kararname (KHK) gereği, 28 belediyeye yönelik görevlendirmeler kapsamında Derik Belediye Başkanlığına getirilen Derik Kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk, 10 Kasım'da Mardin'de PKK'lı teröristler tarafından düzenlenen saldırıda yaralanmış, tedavi gördüğü hastanede şehit olmuştu.

Muhammed Fatih Safitürk, evli ve iki çocuk babasıydı.

Kaymakam Ömer Dereci Ömer Dereci Viranşehir Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk Derik Kaymakamı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SÜRÜCÜSÜNÜN DİREKSİYON HAKİMİYETİNİ KAYBETTİĞİ ARAÇ DEREYE UÇTU
SÜRÜCÜSÜNÜN DİREKSİYON HAKİMİYETİNİ KAYBETTİĞİ ARAÇ DEREYE UÇTU
VALİ ERİN UYARDI!
VALİ ERİN UYARDI!