VİRANŞEHİR YENİŞEHİR MAHALLESİNE CAMİ KUR'AN KURSU VE TAZİYE EVİ YAPILACAK
Advert

VİRANŞEHİR YENİŞEHİR MAHALLESİNE CAMİ KUR'AN KURSU VE TAZİYE EVİ YAPILACAK

Yenişehir Mahallesine Başkan Salih Ekinci'nin girişimleriyle birlikte yeni cami Kur'an kursu ve taziye evi yapılacak

VİRANŞEHİR YENİŞEHİR MAHALLESİNE CAMİ KUR'AN KURSU VE TAZİYE EVİ YAPILACAK
Advert

Ramazan ayı boyunca yenişehir mahallesinde kimsenin ezan sesini duyamamasından yakındığını ve Tepret camisiyle TOKİ camisi arasında cami bulunmamasıyla birlikte mesafelerin uzak olduğunu 2018 yılında Büyükşehir belediye başkanı Av.Nihat Çiftçi döneminde sürekli gündeme getirmiş ,Yenişehir mahallesi tren yoluna cami Kur'an kursu ve taziye evi taleplerimiz olumlu karşılanmış.Başkan Çiftçi Tren yolu parkı içinde böyle bir yerin yapılacağı müjdesini vermişti.

Maalesef o günden sonra ne tren yolu parkı yapıldı nede Cami, Taki Viranşehir belediye başkanı Salih Ekinci'nin girişimlerine kadar, Başkan Ekinci Yenişehir mahallesi 21. caddede bulunan belediyeye ait arsayı Cami Kur'an kursu ve Taziye evi yapılması için temin ettirdi.

Hayırsever bir vatandaşın yapımını üstlendiği cami

800 metrekare üzerine 2500 kişilik olacak şekilde 1 ana kubbe, 4 tane yarım kubbe ve 13 tane de iri ufaklı kubbelerden oluşacak. 2 minareli ileriki dönemler 4 minareli olarakUrfa taşı kaplama ilk etapta Bodrum katında erkek ve bayan vc'leri; erkek ve bayan taziye evleri, yemekhane ve birde 4-6 Yaş Kuran kursu olarak projelendirildi

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci Belediye başkan yardımcısı M.Ragıp Yıldırım Ak parti ilçe başkanı Ali Tekin ve ilçe müftüsü Mahmut Kaya ile birlikte Yenişehir Mahallesi 21.caddede yapılacak olan cami arsasında incelemelerde bulundu

Cami inşa edilecek alanı ziyaret eden Başkan Salih Ekinci yaptığı açıklamada;

"Yenişehir Mahallemizde 21. Cadde üzerinde ve yakın çevrede cami olmadığı için burada cami ihtiyacı vardı. Vatandaşları talebi dikkate alarak Biz de belediyemize ait arsayı 2 bin 500 kişilik cami için verdik. Hayırsever bir kardeşimizin de üstlenmesiyle bugün cami için çalışmalar başladı. Kepçeler kazılara başladı. Tamamlandığında kısa süre sonra buradaki cami ihtiyacı giderilecek. Bunun yanında altında erkek ve kadın olmak üzere bir taziye evi de olacak. Camimiz vatandaşlarımıza hayırlı Olsun.dedi.

 

 

 

Yenişehir mahallesi Viranşehir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SÜRÜCÜSÜNÜN DİREKSİYON HAKİMİYETİNİ KAYBETTİĞİ ARAÇ DEREYE UÇTU
SÜRÜCÜSÜNÜN DİREKSİYON HAKİMİYETİNİ KAYBETTİĞİ ARAÇ DEREYE UÇTU
VALİ ERİN UYARDI!
VALİ ERİN UYARDI!