Advert
Bu haber 09 Temmuz 2019 21:52:40 Tarihinde eklenmiştir. 131 Defa Okundu.

HÜKÜMETTEN BÜYÜK MÜJDE..15 BİN LİRA VERİLECEK

İş kurmak isteyen girişimci kadınlara Aile Bakanlığı'ndan büyük fırsat. Bakanlık, hayata geçirdiği projeyle 15 bin lira faizsiz kredi desteği imkanı sağlıyor.

HÜKÜMETTEN BÜYÜK MÜJDE..15 BİN LİRA VERİLECEK

 

 

Aile Bakanlığı, iş kurmak isteyen kadınlara, 15 bin lira faizsiz kredi sağlıyor. Kredi için 2 yıl geri ödeme alınmıyor. Bu sürenin ardından kadınlar, kazandığı paralarla 6 yılda eşit taksitlerle geri ödeme yapabiliyor.

 


 
UZUN VADE İMKANI

 


 
Krediden yararlanabilmek için, hazırlanan projeyle birlikte, bulunulan ilçedeki kaymakamlıklarda yer alan sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları ofisine başvurmak yeterli. Proje uygun bulunursa, 15 bin liraya varan faizsiz kredi desteği sağlanıyor. Destek kapsamında, kırsal alanda meyvecilik projelerinde kredi geri ödemesi 11 yıl olarak belirlendi.

 

 


 
BAŞARILI OLAN HİBEYİ ALIR

 


 
Meyvecilik projeleri için destek alan bir kişi, borcunu ilk 5 yıl ödemesiz, sonraki 6 yıl 6 eşit taksitler halinde ödeyecek. Verilen desteklerde başarılı görülen projelerin son bir yıllık geri ödemesi de hibe edilecek. Başarı kriterleri arasında açılan işyerinde, en az 2 kadının da istihdam edilmiş olması ve ödemelerin düzenli yapılması var.

 


 
ŞARTLAR NELER

 


 
Faizsiz kredi desteğinden şu şartları taşıyanlar yararlanabiliyor:

 


 
- Herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşuna tabi olmamak ve bu kuruluşlardan aylık gelir almamak.

 


- İşin gerektirdiği bilgi ve beceriye sahip olmak.

 


- Fon kaynaklarıyla desteklenen gelir getirici projelerden faydalanmamış olmak.

 


- Aktif esnaf olmamak.

 


- Bankadan kredi alamıyor olmak.

 

 


 
(Güneş)

Diğer GÜNCEL Haberleri