Advert
Bu haber 08 Temmuz 2019 20:23:12 Tarihinde eklenmiştir. 97 Defa Okundu.

Pendik'teki trafik magandaları tutuklandı

Pendik'te 7 aylık hamile kadın ve eşinin bulunduğu otomobile saldıran Hasan Sel ve kardeşi Hüseyin Sel tutuklandı.

Pendik'teki trafik magandaları tutuklandı

Pendik'te D-100 karayolunda 7 aylık hamile Ayfer Bahçıvan ve eşi Yunus Emre Bahçıvan'ın içinde bulunduğu otomobilin önünü keserek saldıran Hasan Sel ile kardeşi Hüseyin Sel, bu sabah Pendik Şehit Adil Gözalıcı Polis Merkezi'ndeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildiler.  Soruşturmayı yürüten İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, sorgularının ardından her iki şüpheliyi de, "Kamu ulaşım araçlarını kaçırma veya alıkoyma", "Mala zarar verme" ve "Cebir ve tehdit kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçlarından tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk etti.  

 

Hasan Sel, tutuklanma talebiyle sevk edildiği İstanbul Anadolu 7. Sulh Ceza Hakimliği'nde olaydan dolayı pişman olduğunu, karşı tarafın tüm zararını karşılamaya hazır olduğunu söyledi.  Hüseyin Sel de emniyet ve savcılık sorgusunu tekrar ederek yaşanan olaydan dolayı üzgün olduğunu kaydetti.

 

TUTUKLANDILAR


Mahkeme, sorgularının ardından her iki şüpheliyi de atılı suçlardan tutukladı. Tutuklama kararında, şüphelilerin  ifadelerinin aksine Hüseyin Sel'in kullandığı araçla şikayetçilerin aracının önüne geçerek durduğu ve şikayetçileri kendilerine çarpmaya zorladıkları, Hasan Sel'in aracın sol aynasına tekme atıp eliyle vurarak kırdığı, aracın ön kısmında zıplayarak ön kaputa zarar verdikleri, araçta bulunan kişilerin hürriyetini sınırladıkları belirtildi. 

 

Yüksel KOÇ / İstanbul  DHA

 

Diğer GÜNCEL Haberleri