Advert
Bu haber 19 Haziran 2019 14:19:02 Tarihinde eklenmiştir. 163 Defa Okundu.

VALİLİKTEN SİVEREK'TEKİ OLAY İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Şanlıurfa Valiliği, Siverek ilçesinde meydana gelen silahlı kavga ile ilgili gerçeği yansıtmayan paylaşımlara itibar edilmemesi konusunda uyarıda bulundu.

VALİLİKTEN SİVEREK'TEKİ OLAY İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

 

 

 

15 Haziran tarihinde Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde meydana gelen silahlı kavga ile Valilikten yapılan açıklama şöyle:

 

"İlimiz Siverek ilçesine bağlı Çeltik Mahallesinde 15 Haziran 2019 günü saat 09.00 sıralarında arazi anlaşmazlığı nedeniyle aynı aileye mensup taraflar arasında çıkan ve altı (6) vatandaşımızın hayatını kaybettiği, altı (6)kişinin de yaralandığı olayla ilgili olarak, ilk andan itibaren gerekli müdahaleler yapılmış ve en üst düzeyde güvenlik tedbirleri alınarak kamuoyu bilgilendirilmiştir.

 


Büyük bir titizlikle adli makamların gözetiminde yürütülen adli soruşturma kapsamında bugüne kadar adliyeye sevk edilen üç (3) şüpheli tutuklanarak cezaevine konmuştur. Hastanede tedavi altında olan diğer üç şüphelinin de durumları yakından takip edilmekte olup, sağlık koşulları uygun olur olmaz adli makamların önüne çıkarılacaktır.

 


Çeşitli basın kuruluşları ve sosyal medya platformlarında dile getirilen, tarafsız ve bağımsız bir şekilde yürütülen adli ve idari soruşturmaya gölge düşürecek iddialar gerçeği yansıtmamakta olup, bu tür iddialara itibar edilmemesi gerekmektedir."

Diğer GÜNCEL Haberleri