Advert
Bu haber 17 Haziran 2019 11:21:26 Tarihinde eklenmiştir. 257 Defa Okundu.

PTT'de Çalışmak İsteyen Adaylar Dikkat

PTT bünyesinde çalışmak isteyen personel adayları dikkat. Bazı PT Başmüdürlüklerine CV kabulü yapılmaktadır.

PTT'de Çalışmak İsteyen Adaylar Dikkat

 

 

PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, geçtiğimiz ay yaptığı açıklamada 2023 yılına kadar 58 bin personel alımı yapacaklarını söyledi. Bu açıklamasının ardından adaylar, ilan için beklemeye devam ederken tüm bu alımın kamu personeli olarak mı yapılacağı , yoksa taşeron olarak alımlarında yapılmaya devam edileceği merak ediliyordu.

 

 

İŞTİRAKÇI ŞİRKETLERE ALIM OLACAK

 

 

 

PTT bünyesinde faaliyet göstermekte olan iştirakçi şirketler, her yıl yüzlerce personel alımı yapmaktadır. PTTeM, PTTPAL, PTT Çocuk Bakımevi, PTT ve Türk Telekom Vakfı gibi iştirakçi şirketler, kendi bünyelerine her yıl çok sayıda personel alımı yapmaktadır. 

 

 

PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik 'in yaptığı açıklamadaki 58 bin personel sayısı, hem iştirakçi şirketlere hem de PTT bünyesine yapılacak kamu personelini kapsamaktadır.

 

 

 

KPSS'SİZ KAMU PERSONELİ ALIMI GECİKTİ

 

 

 

Geçtiğimiz yıl Mayıs ayında başvurusu alınan PTT personel alımında ilan bu yıl hala gelmedi. Geçtiğimiz gün açıklama yapan Kenan Bozgeyik, ilanın gecikeceği sinyalini vermişti. 

 

 

 

İŞÇİ OLARAK BAŞVURULAR

 

 

 

PTT personel alımını bekleyen ilkokul, lise, ön lisans ve lisans mezunu adaylar , PTT işçi alımı başvurularının nasıl yapıldığını , başvuruların nereye olacağı sorusunu sormaya başladı. Kamubulteni.com 'a da sık şekilde sorular geliyor. Biz de bu sorulara yanıt ve adaylara yardımcı olmak için bu yazımızı yazdık.

 

 

 

Edindiğimiz bilgilere göre işçi alımları için CV 'lerin PTT Başmüdürlükleri tarafından kabul edildiği bildirildi. PTT 'de çalışmak isteyen adayların ayrıntılı şekilde yazdıkları özgeçmişlerini (CV)  PTT Başmüdürlüklerine bırakması gerekmektedir. 

 

 

 

 

Diğer GÜNCEL Haberleri