Advert
Bu haber 14 Haziran 2019 23:09:21 Tarihinde eklenmiştir. 129 Defa Okundu.

VİRANŞEHİR'DE 64 BİN ÖĞRENCİ KARNE HEYECANI YAŞADI

Viranşehir'de 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı Özel Eğitim Uygulama Merkezinde yapılan karne töreni ile birlikte sona erdi. Bu yıl Viranşehir'de yaklaşık 64 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı.

VİRANŞEHİR'DE 64 BİN ÖĞRENCİ KARNE HEYECANI YAŞADI

 

 

Viranşehir ilçemizde 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı Özel Eğitim Uygulama Merkezinde yapılan karne töreni ile sona erdi. Bu yıl Viranşehir'de yaklaşık 64 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı.

 

Yapılan törene Viranşehir Kaymakamı Ömer Dereci, Belediye Başkan Vekili Vecdi Özkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehdi Turğut, İlçe Emniyet Müdürü Kılıç Arslan, Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü Ferit Gezgin, kurum öğretmenleri ve Öğrencileri katıldı.

 

İlçe Kaymakamı Ömer Dereci karneleri iyi olan öğrencilerin yaz tatilinde pratik yapıp derslerinden uzak durmamaları gerektiğini, karneleri kötü olan öğrencilerin ise ailelerine önemli bir iş düştüğünü, karneleri kötü olan öğrencilere baskı uygulanmaması ve moral verilmesi gerektiğini de vurguladı.

 

Kaymakam Dereci öğrencilere karnelerini dağıtmadan önce onlarla sohbet etti. Yaptığı konuşmada,

 

"Yılsonu olması münasebetiyle yaklaşık 3 ay okullardan uzak kalacaksınız. Bu boşluğu çok iyi değerlendirip tatilde bol bol kitap okumanızı tavsiye ediyorum. Bir üst sınıfa geçmenizden dolayı hepinizi kutlar gözlerinizden öperim" Dedi.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehdi Turğut ise yapmış olduğu açıklamada

 

"2018 - 2019 Eğitim-Öğretim maratonunu tamamlamış olduk. Bir yılın yorgunluğunu geride bırakacak olan öğrenci ve öğretmenlerimiz önümüzdeki yıla daha enerjik girecekler. Karne alan öğrencileri tebrik ederek başarılarının devamını diliyorum. Bir yıl boyunca öğrencilere emek veren meslektaşlarıma emeklerinden ötürü teşekkür ediyorum. Öğrenci ve öğretmenlere iyi tatiller diliyorum" Dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Diğer GÜNCEL Haberleri