Advert
Bu haber 11 Haziran 2019 23:45:23 Tarihinde eklenmiştir. 257 Defa Okundu.

GÜNDÜZÜN SICAĞINDAN BUNALAN VİRANŞEHİR'LİLER AKŞAM KENDİNİ PARKLARA ATIYOR.

Gündüz 40 dereceyi geçen yakıcı sıcaklardan bunalan Viranşehir'liler akşam parkları dolduruyor.Vatandaşın tek korkusu Anız yangınları

GÜNDÜZÜN SICAĞINDAN BUNALAN VİRANŞEHİR'LİLER AKŞAM KENDİNİ PARKLARA ATIYOR.

 

Gündüz 40 dereceyi geçen yakıcı sıcaklardan bunalan Viranşehir'liler akşam parkları dolduruyor

 

Gündüz saatinde 40 dereceyi aşan sıcaklıklar Viranşehirlileri adeta bunaltıyor.Aşırı sıcaklıklardan adeta nefes alamayan aileler akşam saati olur olmaz kendilerini parklara atıyorlar.

 

Haber sayfamız olarak belediyeye bir öneri sunuyoruz...

 

Belediye parklarında kafe işletmeleri ihaleye verileceğine kendileri işletmeleri halinde halk adına büyük bir hizmet olacağı gibi hem belediyeye maddi bir katkı sağlanacak hemde okul kapandığı zamanlar boşta kalan öğrencilerede iş imkanıda sağlanmış olacaktır diye düşünüyoruz.İşsizliğin kol gezdiği memleketimizde istihdam sağlanmış olunmakla birlikte, gençlerimizin erken yaşta sigorta girişleride yapılarak ileriki zamanlar için kendilerine büyük bir avantaj sağlanacaktır.

 

Çünkü belediyelerin kendi işletmiş olacağı kafelerin daha ekonomik olacağını düşündüğümüzden dolayı vatandaş parklara yiyecek ve içeceklerini dışardan getirmeye gerek duymayacakları gibi çevre temizliği konusundada avantajlı duruma düşecektir. 

 

Bu aralar serin geçen Viranşehir akşamlarında vatandaşların en büyük korkusu Anız yangınları

 

Anız yakılmalarıyla dumandan nefes alamadıklarını ve biraz serin geçen akşam saatlerini, anız yangınlarının bunaltıcı sıcaklığının yok ettiğini belirten vatandaşlar. Yetkililerden hem kendileri için hemde tarlada hiçten sebepsiz yangından etkilenen zavallı hayvanlar için sıkı tedbirler alınmasını istiyor.

 

Bizde buradan yetkililere seslenerek;

 

Viranşehir belediyesinin,

 

Park ve bahçe kafe işletmeciliğini gözden geçirmelerini

 

Gıda, Tarım Ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğünün

 

Gündüz aşırı sıcaklıklardan bunalan vatandaşların akşamlarını mahvetmenin ve hiçbirşeyden habersiz zavallı hayvanların yangından ölümlerin önüne geçmek için gerekli tedbirleri almasını rica ediyoruz

 

BAŞKA VİRANŞEHİR YOK

 

 

Diğer GÜNCEL Haberleri