Advert
Bu haber 11 Haziran 2019 08:13:52 Tarihinde eklenmiştir. 185 Defa Okundu.

SEÇİME 12 GÜN KALA ERDOĞAN'DAN İSTANBUL KARARI

AK Parti'nin kampanya ve miting programı belli oldu.

SEÇİME 12 GÜN KALA ERDOĞAN'DAN İSTANBUL KARARI

 

 

 

23 Haziran'da yapılacak İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı seçimi için çalışmalar devam ederken; AK Parti'nin kampanya ve miting programları da belli oldu. AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Binali Yıldırım lehine miting yapmayacak.

 

 

 

Türkiye gazetesinde yer alan habere göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın miting yapmayacağı belirtilirken Cumhur İttifakı Adayı Binali Yıldırım'ın mitinglerini son haftaya bırakması planlanıyor.

 

 

 

Toplantılarını ve görüşmelerinin ağırlıklı olarak İstanbul'da yapan Erdoğan bu hafta Ankara'da olacak. Ankara'da yapacağı kabullerinin yanı sıra Erdoğan, 14-15 Haziran'da Tacikistan'da gerçekleşecek Asya'da İş Birliği ve Güven Arttırıcı Önlemler Konferansı Zirvesi'ne katılacak.

 

 

Yıldırım'ın ise birkaç ilçede miting yapması ve mitinglerine seçime bir hafta kala başlaması planlanıyor. AK Parti, yüz yüze görüşmeler ve vaatler üzerine bir kampanya süreci yürütüyor. Bu kapsamda 15 başlıkta kısa filmler çeken Yıldırım, vaatlerini kendi sesiyle vatandaşa anlatıyor.

 

 

Yıldırım'ın İspark'ın bir saat ücretsiz olması, gençlere 10 GB'lik internet, her mahalleye kreş gibi vaatleri sosyal medyada yayınlanmaya başladı.

 

 

SON DAKİKA

 

Diğer GÜNCEL Haberleri