Advert
Bu haber 17 Mayıs 2019 21:54:10 Tarihinde eklenmiştir. 395 Defa Okundu.

VİRANŞEHİR’DE BİNLERCE KİŞİ KARDEŞLİK SOFRASINDA BULUŞTU

Viranşehir Belediyesi ile İlçe Kaymakamlığı tarafından Şırnak mahallesinde kurulan kardeşlik sofrasında binlerce kişi iftar açtı

VİRANŞEHİR’DE BİNLERCE KİŞİ KARDEŞLİK SOFRASINDA BULUŞTU

 

VİDEO LİNKİ TIKLAYINIZ

 

https://www.facebook.com/murat.sever.74/videos/10157407275749642/

 

Viranşehir Belediyesi ile Viranşehir Kaymakamlığının ortaklaşa düzenlediği Kardeşlik Sofrasının 2’ncisi Şırnak Mahallesi Selahattin Eyyubi İlkokulu bahçesinde kuruldu.

 

 

Yoğun katılım ve ilginin olduğu Kardeşlik sofrasının iftar yemeğine, Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, Belediye Başkan yardımcısı Mehmet Ragıp Yıldırım, İlçe Emniyet Müdürü Kılıç Aslan, AK Parti Viranşehir İlçe Başkanı Ali Tekin, Milli Eğitim Müdürü Mehdi Turgut, İlçe Müftüsü Kamil Oktay, Belediye Meclis üyeleri, STK temsilcileri, Muhtarlar ve yaklaşık 3 bin kişi katıldı.

 

 

Misafirleri kapıda karşılayan Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, hazırlanan iftar sofralarını dolaşarak, vatandaşların ramazan ayını tebrik etti, çocuklarla yakından ilgilendi.

 

Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda konuşan Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, bu tür etkinliklerin kardeşlik ve paylaşmanın güzelliğini yansıttığını ifade etti.

 

Kurulan kardeşlik sofralarında bulunuyor olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Ekinci,

 

“Böyle mübarek bir günün akşamında sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum. Rabbim sevdiklerinizle beraber nice Ramazanlar geçirmeyi nasip etsin. Allah, ülkemizi ve memleketimizi kötülüklerden korusun. Birlik ve beraberliğimizi pekiştirsin” diye konuştu.

 

 

Yapılan konuşmaların ardından yaklaşık 3 bin kişi, İlçe Müftüsü Kamil Oktay’ın yaptığı dualarla iftarını açtı. Birbirini tanımayan binlerce vatandaşın aynı sofrada buluşmasını sağlayan Viranşehir Belediyesi ile ilçe Kaymakamlığı, iftar açmaya gelen vatandaşların da takdirini kazandı. Organizasyondan dolayı belediye ve kaymakamlık yetkililerine teşekkür eden vatandaşlar, bu tür etkinliklerin birlik, beraberlik, dayanışma, paylaşama ve kardeşliği yansıttığını kaydetti....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Diğer GÜNCEL Haberleri