Advert
Bu haber 19 Nisan 2019 09:22:52 Tarihinde eklenmiştir. 143 Defa Okundu.

İşe Bebeğiyle Gitmek Zorunda Kalan Kadına Patronun Verdiği Tepki Taktir Topladı

İşe bebeğiyle gitmek zorunda kalan kadına verdiği tepki ile dünya gündemine oturan patronun söyledikleri

İşe Bebeğiyle Gitmek Zorunda Kalan Kadına Patronun Verdiği Tepki Taktir Topladı

 

 

 

Annelerimiz ve babalarımız çok iyi bilir bir çocuğu yetiştirmenin ne kadar zor olduğunu ve nasıl fedakarlıklar yapılması gerektiğini. Bizlerde ancak bunu anne baba olduğumuzda anlayabileceğiz. Bir çocuğu dünyaya getirmek ve ona güzel bir gelecek suna bilmek büyük bir fedakarlık ister.

 

 

İşte bugünkü hikayemizde bu konu üzerine. Bu yaşanmış bir olaydır. Bu hikayenin baş rolü Meody isimli genç bir annedir. Bu anne çalıştığı yere çocuğuyla gitmek zorunda kalıyor ve işte bu konuda başına gelenler.

 

 

Meody Jeff Blackwell ismindeki anne bunu çok iyi biliyor. Bebeğini bırakacak kimsesi olmadığından ve eşi de çalıştığından dolayı bir günlüğüne bebeğini işe getirdi. Patronu, bunu hemen farketti.

 

Melody artık Nora-Jo ismindeki bebeğini istediği zaman işe getirme hakkına sahip. Patronun, anneye söyledikleri herkes tarafından takdir edildi.

Melody o gün işe bebeğini de getirmişti. Patronu o kareyi görünce hemen fotoğraf çekti. Sonra da internette paylaştı.

 

 

Fotoğraf bir şekilde Maryland Farms Chipractic ismindeki Facebook sayfasına ulaştı ve orada patlama yaptı.

 

 

 

 

Patronu fotoğrafın altına şöyle bir açıklama yazdı:

 

 

 

“Çalışan bir anne… Bakın ne kadar kolay bir iş çıkartıyor gibi görünüyor. Nora-Jo bebek de her daim annesinin yanında oluyor. Fotoğrafı paylaşsanız olur mu? İş yerlerinde böyle kareleri daha fazla görmeliyiz. Yeni doğan bebekler ilgi istiyor. Siz de #WorkinMamas etiketiyle çalışırken bebeğinizle çektiğiniz fotoğrafı paylaşın!”

 

 

 

Melody o günden itibaren istediği zaman evden çalışma şansı elde etti. Patronu, o kareyi gördükten sonra çalışanına her türlü hakkı tanımaya başladı.

 

 

Melody, Love What Matters’a “Bazı iş yerlerine bebeğinizi getirmeniz yasak. Keşke bütün iş yerleri bu kadar esnek olabilse. Yasalar, çocuğu olan bir ailedeki anne veya babanın yıllar boyunca evde kalmasına ve maaşını almasına izin veriyor. Ancak bazıları daha fazla paraya ihtiyacı olduğundan çalışmaya devam etmek zorunda” dedi.

 

Bu hikayenin tüm patronlara örnek olmasını istiyorsanız paylaşmayı unutmayınız.

 

 

 

Kaynak: tr.newsner.com

 

Diğer GÜNCEL Haberleri