Advert
Bu haber 17 Nisan 2019 09:37:59 Tarihinde eklenmiştir. 100 Defa Okundu.

Erdoğan'dan Flaş Kıdem Tazminatı Açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son günlerde tartışılan kıdem tazminatı reformuna ilişkin, "Kimsenin mağdur edilmesini istemiyoruz. Bu konunun üç ayağı var, mutabakat esastır, tüm boyutlarıyla istişare ederek karar vereceğiz." dedi.

Erdoğan'dan Flaş Kıdem Tazminatı Açıklaması!

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Türkiye–AB Karma İstişare Komitesi Türkiye Kanadı ile Beştepe’de buluştu.

 

Yaklaşık 2 saat süren toplantıya; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türk-İş Başkanı Ergun Atalay, Hak-İş Başkanı Mahmut Arslan, Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın, Türkiye Kamu-Sen Başkanı Önder Kahveci, TİSK Başkanı Kudret Önen, TESK Başkanı Bendevi Palandöken, Ekonomi Politikaları Kurulu üyeleri Cemil Ertem, Meltem Taylan Aydın ile Başdanışman Yiğit Bulut katıldı.

 

 

'Kıdem tazminatı' açıklaması

 

 

Hürriyet'ten Erdinç Çelikkan'ın haberine göre, buluşmaya katılanların kendi alanlarıyla ilgili tek tek söz alarak görüşlerini paylaştıkları toplantıda, başta ekonomide yaşanan gelişmeler olmak üzere kıdem tazminatı, Perakende Yasası, 3600 ek gösterge, işsizlik rakamları, fiyat istikrarı ve Avrupa Birliği (AB) meselesi gibi kritik başlıklar ele alındı. Taraflar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Perakende Yasası’nın yeniden gözden geçirilmesini talep etti. Erdoğan da, “Bizim için fiyat istikrarının sağlanması önemli. Vatandaşın şikâyetlerini alıyoruz, talimat verdim. Vatandaşa pahalı satışı önleyeceğiz. Bu konuda kararlıyız.” mesajı verdi.

 

 

Cumhurbaşkanı, toplantıda gündeme gelen kıdem tazminatı meselesiyle ilgili de görüşlerini dile getirerek, “Hiç kimsenin mağdur edilmesini istemiyoruz. Bu konuda mutabakat esastır. Aile Bakanı ile oturup tüm boyutlarıyla değerlendirip, istişareyle karar vereceksiniz. Tüm tarafların mutabakatını dikkate alacağız. Bu işin üç ayağı var: İşçi, işveren ve hükümet. Üç ayağı da mutabakata varacak bu konuyu çözeceğiz.” dedi.

 

YENİ AKİT

 

 

Diğer GÜNCEL Haberleri