Advert
Bu haber 17 Nisan 2019 08:12:52 Tarihinde eklenmiştir. 107 Defa Okundu.

EMNİYET'TEN FLAŞ ''YEREL SEÇİM'' AÇIKLAMASI

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden 31 Mart yerel seçimleriyle ilgili son dakika açıklaması geldi. Emniyet'ten yapılan bilgilendirmede, "Sahte belgelerle algı operasyonu yapıldığı görülmektedir." denildi. .

EMNİYET'TEN FLAŞ ''YEREL SEÇİM'' AÇIKLAMASI

 

 

 

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, ''Bazı sosyal paylaşım siteleri üzerinden FETÖ/PDY terör örgütü tarafından gerçekleştirilen başarısız darbe girişimine ve 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimine yönelik kamuoyunu yanıltmaya, toplumun devlete olan güven ve aidiyet duygusunu zedelemeye yönelik sahte belgelerle algı operasyonu yapıldığı görülmektedir.'' denildi.

 

 

SAHTE BELGELERLE ALGI OPERASYONU YAPILDIĞI GÖRÜLMEKTEDİR

 


Emniyetten yapılan açıklama şu şekilde:

''Bazı sosyal paylaşım siteleri üzerinden FETÖ/PDY terör örgütü tarafından gerçekleştirilen başarısız darbe girişimine ve 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimine yönelik kamuoyunu yanıltmaya, toplumun devlete olan güven ve aidiyet duygusunu zedelemeye yönelik sahte belgelerle algı operasyonu yapıldığı görülmektedir.

 

 

BU ŞAHISLAR HAKKINDA YASAL SÜREÇ BAŞLATILMIŞTIR

 


Bu çerçevede; Yurtdışından yönlendirilen FETÖ/PDY başta olmak üzere terör örgütü yanlısı hesaplar ile provokatif paylaşım yapan bazı sosyal medya hesapları üzerinden gerçekleştirilen bu girişimlere itibar edilmemesi, söz konusu belgeleri üreten, paylaşan şahıslar hakkında yasal süreç başlatılmıştır.

 

 

Türk Polis Teşkilatı olarak sosyal medya üzerinden bu ve benzeri konularda halkı kin, nefret ve düşmanlığa tahrik eden, toplum içerisinde ayrışmaya yönelik nefret söylemleri ile paylaşımlarda bulunan şahıslarla ülke seviyesinde mücadelemizi yasal sınırlar içerisindeki görev, yetki ve sorumluluklarımıza bağlı kalarak bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da tavizsiz bir şekilde sürdürmeye devam edeceğiz.''

 

 

Kaynak:Kamudan Haberler

 

Diğer GÜNCEL Haberleri