BAYRAMDA ŞANLIURFA VE İLÇELERİNDE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLACAK MI?
Advert

BAYRAMDA ŞANLIURFA VE İLÇELERİNDE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLACAK MI?

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü yaptığı açıklamalarında Kurban Bayramında sokağa çıkma yasağı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

BAYRAMDA ŞANLIURFA VE İLÇELERİNDE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLACAK MI?
Advert

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü Kurban Bayramında sokağa çıkma yasağının gelip gelmemesi hakkında değerlendirmelerde bulundu. Tevfik Özlü açıklamalarında sokağa çıkma yasağı için bu hafta bir öneri gelmediğini belirtti ve son haftalara doğru bazı illerdeki vaka artışı değerlendirilerek risk teşkil eden durumlarda il bazında sokağa çıkma yasağının olabileceğini vurguladı.

İL BAZINDA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Açıklamalarında sokağa çıkma yasağının olup olmayacağını gelecek hafta yeniden konuşacaklarını belirten Tevfik Özlü “Özellikle önümüzdeki haftalar, salgının seyrine göre bu konudaki öneriler daha netleşmiş olur. Burada temelde, ülke genelinde bir sokağa çıkma yasağı gündeme gelmedi. Ama bir takım tedbirlerin olabileceği, özellikle il bazında bazı kısıtlamaların gündeme gelebileceği görüldü.” diyerek tedbirleri biraz daha sertleştirmek gerekebileceğini illerdeki vaka durumuna göre il hıfzısıhha kurulları kararları alma konusunda yetkili olduğunu ve il bazında kısıtlama olabileceğini vurguladı.

 DÜŞME TRENDİNDEYSE BAYRAM YAPILABİLİR

Kurban Bayramına doğru yeniden risk değerlendirmesi yapılacağını belirten Tevfik Özlü bu değerlendirmenin il bazlı yapılacağını genel bir kısıtlama olmadığını ancak illerde hıfsızsıhha kurullarının kararlar alabileceğini ifade etti. Bununla birlikte açıklamalarında “İller bayrama yakın bir zamanda kendi durumlarını değerlendireceklerdir. Bir ilde bulaş zinciri fazlaysa bu ilde kurban ile ilgili, (salgın) sürecin rutin tekrarlaması sıkıntı yaşatacaktır” ifadelerini kullanan Tevfik Özlü buralarda kısıtlama olacağını ancak düşme trendindeyse yine tedbirle bayram yapılabileceğini ifade etti.

Kurban bayramı yasak Bayram Yasak Sokağa çıkma yasağı Bayramda sokağa çıkma yasağı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SÜRÜCÜSÜNÜN DİREKSİYON HAKİMİYETİNİ KAYBETTİĞİ ARAÇ DEREYE UÇTU
SÜRÜCÜSÜNÜN DİREKSİYON HAKİMİYETİNİ KAYBETTİĞİ ARAÇ DEREYE UÇTU
VALİ ERİN UYARDI!
VALİ ERİN UYARDI!