Advert
Advert
Döviz Kurları
  • Bist :
  • Altın :
  • Dolar :
  • Euro :
Şanlıurfa Hava Durumu
Kuvvetli Yağmurlu Sıcaklık : 7°C / 3°C Durum : Kuvvetli Yağmurlu
Bu haber 10 Şubat 2019 00:56:54 Tarihinde eklenmiştir. 301 Defa Okundu.

KAYMAKAM ÖMER DERECİ'YLE BİRLİKTE MURAT SEVER'İN HAFTA SONU MESAİSİ (VİDEOLU)

Kaymakam Ömer Dereci hafta sonunu nerede ve nasıl tatil yaparak değerlendiriyor? Bu hafta sonu kendisiyle beraberdik

KAYMAKAM ÖMER DERECİ'YLE BİRLİKTE  MURAT SEVER'İN HAFTA SONU MESAİSİ (VİDEOLU)

 

 

Kaymakam Ömer Dereci hafta sonunu nerede ve nasıl tatil yaparak değerlendiriyor? Bu hafta sonu kendisiyle beraberdik

 

Herkesin zannettiği gibi Kaymakam Ömer Dereci hafta sonunu tatil yaparak değerlendirmiyor.Mahalle mahalle gezip çat kapı evlere girip halkın sorunlarını dinliyor

 

Hani herkes der kaymakam keyif ediyor valla. Makam koltuğunda yediği önünde yemediği ardında.Emrinde onlarca insan

 

Peki sizce öylemi?

 

Eskiden kaymakam lafı geçtiğinde ulaşılmaz biri akla gelirdi.Kapısında onlarca insan iş yürümez bürokrasi ve ona ulaşmanıza engel olacak onlarca koruma ordusu.

 

Hemşerim hayırdır ne vardı?

 

Yasak kardeşim yasak.

 

Kaymakam yok odasında.

 

Bugün git yarın gel.

 

Tamam gelince biz iletiriz.

 

Kaymakam toplantıda

 

Bunları geçmiş zaman insanlarımız iyi hatırlar.

 

Hele birde çarşıdan geçişi yokmuydu.İnsanlar hazır ola geçe birbirlerine işaret ederlerdi.Hışşt bak Kaymakam bey geçiyor. Önünü ilikle, paçanı düzelt diye.Siyah camın ardında bir kaymakam bey  ve ardısıra korumalar ordusu.Herkes hayalinde  bir kaymakamın resmini çizerdi.Merak ediyorum acaba kaç kişinin tahminleri tutmuştu.Hele birde onu görünce hayallerindeki kahraman o olmayınca yüzleri ne şekle girerdi

 

Sahi o zamanlar kaymakamı acaba kaç kişi tanır yada görürdü?

 

Peki bizim buraya gelen kaymakam Ömer Dereci'de böyle birimiydi? Herkesin hayalinde ki kahramanmıydı?

 

Yoksa...

 

Bir kaç defa şahit oldum

 

Hafta içi yoğun çalışma temposu.Kimseyi kapısından boş çevirmiyor.Herkese o güler yüzüyle ilgi ve alaka gösterip illaki o ihtiyacı olan kişinin işini yürütmeye çalışıyor.Oldukça sabırlı ve mütevazi.Hani dedim zaten haftanın 5 günü hep böyle,

 

Peki hafta sonları ne yapar bizim kaymakam beyimiz

 

Saygıdeğer kaymakamım hafta sonları ne yaparsınız? Memleketemi gidersiniz yoksa başka yerleremi gezmeye? diye bir ara kendisine sordum.

 

Bizim tatilimiz başka bir tatil...

 

Kafamda canlandırdım.Allah Allah acaba nasıl bir tatil bu?Bu memlekette ne kadar bir tatil olabilir di ki?

 

Dedi istersen bir hafta sonu bize takıl.Bak bakalım nasıl tatil yapıyoruz.

 

Bir hafta sonu takıldım valla.Kapattım dükanı düştüm peşlerine.Abi bizim mülki amirimiz, elinde dosyalar bulunan Vakıf Müdürü Mehmet Özbilek ve bir kaç vakıf çalışanıyla haftasonu Viranşehir'de belirledikleri ihtiyaç sahibi insanların evine kadar yüreğine kadar uzanıyor.

 

Önce sokakta ki çocuklarla sohbet ediyor oyuncaklar dağıtıyor.Sonra çat kapı Selamün Aleyküm deyip bir evden içeri giriyor.

Kimisi iş kazası,Kimisi eşini kaybetmiş.Kimisi babasını anasını kaybetmiş.Kimisi mecburiyetten okulu bırakmak zorunda kalmış.Kimisi sakat kalmış yani onlarca mağdur insan

 

Hepsinin sorunlarını tek tek dinliyor, duygusallağı gözlerinde ki buğulanmadan ve boğazında düğümlenen sözlerden her haliyle belli oluyordu zaten.Mütevazi güleryüzlü yürekli olduğu kadar duygusal merhamet sahibi ve bir o kadarda çalışkan biri Ömer Dereci.Bir Cumartesi günü onlarca evi beraber gezdik onlarca dert onlarca sitem onlarca ıstırap beraber hüzünlendik.

 

Ve bunları dinleyen bunlarla tek tek ilgilenen tek bir kişi var bu memlekette bana göre, oda Kaymakam Ömer Dereci

 

Bana hiç kimse gelip bana ben öyle yaptım böyle yaptımda demesin

 

Gittik gördük baktık inceledik ve gelecek hiç demesin

 

Sadece yapsın.Yüreğinin sesiyle kişiliğiyle yüreğinin yettiği kadar yapsın.Yapanıda gördüm yapamayanınıda.İnsanlarla birlikte oturup onlarla beraber dertlenip gözlerinden yaşlar dolanınıda gördüm. He he deyip geçiştirinide gördüm.

 

Nasıl dedi tatilimiz.Bizde durmak yok değilmi?

 

Kafanda ki hayalinde ki tatil suya düştü değilmi? Artık kusura bakmazsın diye bana takıldı.

 

Ne kusuru olsun ki bundan büyük mutluluk ve huzur mu olur.Kendisi zaten gönüllerde taht kurmuş her gittiğimiz evde onlarca ardı sıra dua.Belki edilen o dualardan arada bizde nasipleniriz kim bilir.

 

Defalarca fotoğraf çekmemem için uyarsada bir daha beni kendisiyle bir yere götürmeyeceğini belirtsede kendisinden özür dileyerek bu videoyu hazırladım.

 

Bizim insanımız bizim Viranşehirimiz böylesi devlet şefkatine ve sizin gibi böylesi merhametli güzel insana aç saygıdeğer kaymakamım.Ben gözlerimle gördüm ki sizin gibi güzel insanlar sayesinde insanlarımıza hele özellikle Viranşehirimize devletimizin şefkatli eli uzanınca duygusal kesiliyor saygı gösteriyor kendi özüne dönüyor saygıdeğer kaymakamım.Bu memleketimizin güzel insanlarının bir gül uzatılınca bir gül bahçesi feda edebileceğini sizinle birlikte bir kez daha gördüm.

 

Ben bunu yayınlamasam inanın vicdan azabı çekerim.Ben bunu yazmasam sizi örnek göstermesem onlarca insanın sizin gibi davranamaması konusunda vebale girerim

 

Kusura bakmayın....

 

Hafta sonu bize karşı göstermiş olduğunuz yakın ilgi ve alakaya sonsuz teşekkür ederiz iyiki de varsınız saygıdeğer kaymakamım...

 

 

Not:Ben ne bir paralı basınım nede bir yerde çalışan. Kendi işinde gücünde esnaflık yapan bir haberciyim.Sadece gördüklerimi yazarım.Kimse  bu yazımı bir yerlere çekmesin.

Anlama kabiliyeti olan yazının içinde neler yazdığımı çok iyi anlar.Gerisi saz çalar.

 

Murat Sever 

 

 

 

 

Diğer GÜNCEL Haberleri

Advert

Köşe Yazarları

Tümü
Advert

Arşiv Arama

HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
7°C / 3°C
Durum
Kuvvetli Yağmurlu
Namaz Vakitleri
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Anket

Tümü
İDAM GELSİN Mİ?
EVET
HAYIR
KARARSIZ