Advert
Bu haber 12 Ocak 2019 18:35:34 Tarihinde eklenmiştir. 183 Defa Okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Onlar Yalanlarla Konuşur, Biz Rakamlarla

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Onlar Yalanlarla Konuşur, Biz Rakamlarla

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Onlar Yalanlarla Konuşur, Biz Rakamlarla

 

 

 

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya üzerinden açıklamalarda bulundu. Erdoğan, son 14 yılın enflasyon ortalamasına ilişkin rakamları paylaştı. 

 

 

Erdoğan, AK Parti öncesindeki son 14 yılın enflasyon ortalaması %70,3 olduğunu ve bu rakamın AK Parti iktidarları döneminde ise %9,54 olarak gerçekleştiğini kaydetti.

 

 

 

 

Erdoğan, yaptığı paylaşımda tam olarak şu ifadelere yer verdi:

 

 

 

 

 

"ONLAR YALANLARLA KONUŞUR, BİZ RAKAMLARLA"

 

 

 

"AK Parti öncesindeki son 14 yılın enflasyon ortalaması %70,3 iken, AK Parti iktidarları döneminde bu oran %9,54 olarak gerçekleşti.Onlar yalanlarla konuşur, biz rakamlarla..."

 

 

"BUNLARIN MALİYECİLERİ DE BİR GARİP"

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Kocaeli Belediye Başkan Adaylarını Tanıtım Toplantısı'nda yaptığı açıklamalarda işe şu ifadelere yer verdi:

 

 

"Bay Kemal diyor ki çiftçi yandı. Bay Kemal bak resmi rakam açıklıyorum. Kocaelili çiftçilerimize 348 milyon lira tutarında tarımsal destek verdik. Ana muhalefetin başındaki zat diyor ki AK Parti döneminde enflasyon zirve yaptı. Bunu diyen de maliyeci, bunların maliyecileri de bir garip. Onların döneminde enflasyon ortalaması yüzde 70 bizim dönemimizde yüzde 9,5…."

 

 

 

 

HÜRRİYET

 

 

Diğer GÜNCEL Haberleri